690 680 960

Rondo Mohyły: Kierowca busa zasłabł. Pojazd zderzył się z osobówką

Prawdopodobnie zasłabnięcie kierowcy było powodem wieczornego zderzenia pojazdów na rondzie Mohyły. Na szczęście ucierpiały tylko pojazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę kilka minut przed godziną 22 na rondzie Mohyły. Kierujący pasażerskim busem marki Mercedes, jadąc od strony ul. Ruskiej w kierunku ul. Lwowskiej, wjechał w hondę oczekującą na wjazd na skrzyżowanie.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. W hondzie podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dziecko, zaś busem jechał sam kierowca. Na szczęście po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Jak wstępnie ustalono kierowca busa prawdopodobnie zasłabł. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Przez kilkadziesiąt minut nie było przejazdu ul. Podzamcze w kierunku ul. Unickiej.

2015-08-15 23:51:54
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Nikt nadal tego nie kontroluje. Kierowcy busów jeżdżą po kilkanaście godzin dziennie co w tych upałach daje dodatkowo znać o sobie. Takich zdarzeń nie unikniemy jeżeli nie będzie przestrzegany ograniczony przepisami czas pracy. Co z tego ,że na kółku tachografu wszystko jest w porządku i kierowca mieści się w 10 godzinach pracy jeśli wcześniej np. przez kilka godzin jeździł np. taksówką lub autobusem. W tym układzie praca trwa po kilkanaście godzin dziennie. Strach wsiadać do takich pojazdów.
    Zdrowia poszkodowanym i więcej myślenia dla tych, którzy uważają, że mogą jeździć całą dobę (często na wspomagaczach).

  2. nie koniecznie-nie

    tego nie unikniemy ze pracuja tyle godzin bo chca miec prace i pieniadze np. wycieczka do Wloch autokarem w Cieszynie zamieniaja sie ten co jechal z Wloch wsiada jako wypoczety i wraca do Wloch drugi jako wypoczety wraca z powrotem do Lublina i wszyscy o tym wiedza i nic nie robia tylko czekaja na ;efekty; takiej jazdy a ze wypadkow jest malo to sprawy nie ma dopiero jak ktos zginie to sa wszedzie kontrole a to jest za pozno

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy