690 680 960

Przez chwilę był „policjantem”, w końcu spotkał prawdziwych funkcjonariuszy

Lubelscy policjanci zatrzymali 26-latka do sprawy oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś zostanie dorowadzony do prokuratury.

Lubelscy policjanci zatrzymali kolejną osobę do sprawy oszustwa metodą „na policjanta”. Do tego przestępstwa doszło w marcu bieżącego roku. Sprawcy zadzwonili do jednego z mieszkańców Lublina. W trakcie rozmowy przekonali emeryta, że ktoś planuje włamanie do jego domu.

Niestety mężczyzna uwierzył, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji i przekazał podstawionemu funkcjonariuszowi wszystkie oszczędności. Łupem sprawców padło 45 tysiące złotych.

Biorący udział w oszustwie 26-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został ustalony i zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie oraz kryminalnych z KWP w Lublinie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury.

Niespełna dwa tygodnie temu kryminalni zatrzymali w tej sprawie 46-letniego mieszkańca Gryfic. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

18 komentarzy

 1. Może od przedszkola marzył o tym by być policjantem, ale go nie przyjęli, a tu przez chwilę jakby udało się…

  • Jak na starość będzie wyglądał taki wydziargany??? Wtenczas będzie dawał uroku taki malunek , gdy skóra będzie się marszczyć , a zwłaszcza kobietom .

 2. W mojej ocenie popartej wykształceniem kierunkowym oraz wiedzą praktyczną, osoby posiadające tatuaże winny być legislacyjnie wykluczone z funkcji publicznych. Każdy wie że osoby które umyślnie okaleczają swoje ciało, są osobami o skłonnościach do degeneracji. Świadczą o tym liczne publikacje i badania naukowe, oraz powszechne społeczne przekonanie.

  • Norsk Arisk Black Metal

   I pewnie nie jesteś w stanie podać tytułu i autora choć jednej z tych licznych publikacji i badań naukowych. 🙂

   • Prosze bardzo pierwsze trzy (3) z brzegu :
    – Wstęp do psychoanalizy Sigmund Freud
    – Zaburzenia osobowości w świetle psychopatologi Jerzy Ośmiańczuk
    – Struktura osobowości Stanisław Siek

   • Jako lekturę uzupełniającą polecam też Psychologia sądowa Jan. M Stanik

   • Może z łaski swojej odniesiesz się do tych publikacji naukowym kontr argumentem które by świadczyły o nieprawidłowościach tych publikacji ?

  • Wiocha tak myśli. Na wsi i prowincji praktycznie nikt nie nosi tatuaży. Natomiast w dużych miastach jest to dziś bardzo powszechne. Tatuaże dziś ma każdy od robotników po lekarzy, prawników do młodzieży.

   • Bez chwytów poniżej pasa bo to jest dyskwalifikacja 🙂

   • Buhaha. Właśnie na wiochach są osoby z tatuażami, głównie te, które siedziały w kiciu, stąd ten, hm, jakże krzywdzący modnisiów stereotyp. Te osoby też pracują w mieście.Myślą, że są kimś lepszym, niż niepobazgrani, bo oznaczyli się i społeczeństwo od razu jak tylko ich widzi, obawia się, że mogą być dzicy i źli.

  • Pański tok rozumowania, nie dość że świadomie pomijący olbrzymi zasób wiedzy i doświadczenia zdobytego od czasów Freuda, zadaje kłam zjawiskom obecnym w rozwoju gatunku ludzkiego od zarania. Nie dość! Doświadczenie w obserwacji bardzo prostej społeczności wiejskiej(rodzice, dalsi krewni, sąsiedzi) pozwala mi stwierdzić co następuje: podobne wypowiedzi znajdują u nich poklask, bez chociażby drobnych refleksji i analizy problemu, bez dopuszczania do głosu ich własnych spostrzeżeń, oraz: tatuaże identyfikacyjne, stosowane w obozach koncentracyjnych przynosiły wg. nich ujmę nie osobom, ideom i praktykom odpowiedzialnym za ich wykonanie, a ludziom je noszącym. Cebula mi w zadek, jeśli mi się to przyśniło.

 3. Marianie dobrze prawisz ale taka autodestrukcja to nie tylko tatuaże ale i palenie i picie alkoholu więc kto by ci został ??

  • A co z Jezusem? Maorysami? Piktami? Makijażem? Całą rzeszą waszych kapłanów noszących kolorowe piórka?

 4. Krzysztof,, Ochota,,

  Istnieje jakaś nuta, słyszałem wiele razy idzie to tak :
  – ,, Chciałem być (policjantem) marynarzem…)
  Mocno zastanawia mnie fakt dlaczego to nie są osoby z Lublina tylko z odległych rejonów Polski. Rozumiem, że przyjechali popracować trochę do Lublina. 🤣Przyczyną są osoby ( teraz już lubelskie, które sprzedają informacje, że ten się nadaje, żeby go okroić na milion.) Czy to takie trudne, żeby zapobiec na przyszłość takim sytuacją.

  • Dlatego osoby przyjezdne, żeby nikt w Lublinie ich nie kojarzył, choćby z widzenia, kiedyś ich przypadkowo nie spotkał gdzieś w sklepie, na ulicy i nie zapamiętał ich zakazanego ryła

 5. i znów analogiczna sytuacja, że przyjeżdżają do Lublina z zachodu Polski na wydrę. Widać, że tam ludzie są bardzo przedsiębiorczy…

 6. chamek w lakierkach sie doigrał

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas