690 680 960

Przewoził w naczepie 25 ton fajerwerków. Towar był źle zabezpieczony i oznaczony (zdjęcia)

Zdziwienie kontrolujących inspektorów było spore, gdy w kontenerze białoruskiego pojazdu ujawnili 25 ton silnych fajerwerków. Ładunek był źle zabezpieczony oraz niewłaściwie oznakowany.

Wczoraj inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, na terenie przejścia granicznego w Dorohusku, skontrolowali białoruski pojazd przewożący z portu w Gdyni na Ukrainę 25 ton silnych fajerwerków.

Jak się okazało tekturowe opakowania z towarami niebezpiecznymi były zamocowane nieprawidłowo. Towar zostały ułożone na ładowni. Dodatkowo pojazd był niewłaściwie oznakowany przy takim rodzaju przewozu.

Podkreślić należy, że przewożone materiały wybuchowe muszą być zamocowane w sposób prawidłowy z uwagi na istniejącą możliwość wybuchu w sytuacji przemieszczania się poszczególnych, pojedynczych opakowań.

W związku z powyższym od przedsiębiorcy pobrano kaucję na poczet grożącej mu kary pieniężnej, a dalsza podróż była kontynuowana dopiero po dokonaniu właściwego zamocowania ładunku i poprawnym oznakowaniu pojazdu.

(fot. WITD)

3 komentarze

  1. Trzeba było fajkę wrzucić! 😁
    Samo by się przeładowało.

  2. Ukryj zbroją się na dombas

  3. Po ci tyle fajerwerków po 15 stycznia wiem opóźnienie przyszło z chin i jeszcze kontrola naczepy i mandaty…Ale wtopa…A może były też fajexczki k6o.wi

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!