Przejechał koleżance z pracy wózkiem widłowym po stopie. Miał blisko pół promila

Operator wózka widłowego w jednej z lubelskich firm przejechał koleżance z pracy po stopie. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał go w organizmie blisko pół promila.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Policjanci z Lublina otrzymali informację, że w jednej z lubelskich firm operator wózka widłowego najechał na stopę swojej koleżanki z pracy.

Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci, 38-letni mieszkaniec Świdnika podczas przewożenia towarów wózkiem widłowym najechał na stopę jednej z pracownic. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Jak się okazało, 38-latek był pod wpływem alkoholu. Badaniem alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie. Lubelscy policjanci ustalają przyczynę i dokładne okoliczności tego zdarzenia. Ustawodawca wskazuje, że za naruszenie obowiązujących przepisów BHP grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. Teraz będzie musiała jednego buta o trzy numery większego kupować.

 2. Wózek, a wózek, to duża różnica. Jeśli z twardymi kołami i ładunkiem, masakra.

 3. Musi mieć stopę rozmiar 59

 4. W większości krajów UE 0,5 promila to norma. W kilku nawet 0,8 (np. Luxenburg). Jego trzeba na głowę przebadać a nie czepiać się 0,5 promila.

 5. ciekawe czy to były takie koła jak na zdjęciu czy takie z lanej gumy.

 6. Jeżdżę wózkami widłowymi od 20 lat. Doprawdy w głowie mi się nie mieści jak można wsiąść za kierownicę wózka widłowego po alkoholu. Wózek to naprawdę niebezpieczna maszyna sama w sobie, nawet jak operator jest trzeźwy a jak jest po alkoholu to nawet nie wiem jak takie postępowanie można nazwać. A wózek widłowy to nie zabawka tylko maszyna, która potrafi zrobić krzywdę.

  • O czym człowieku bredzisz? Wózek sam w sobie niebezpieczny??? Dzikie wózki widłowe,które okiełznać może operator z 20 letnim doświadczeniem. A uprawnienia masz? Czy te wszystkie lata po własnej stodole śmigasz?

   • A mam. I nie śmigam po stodole tylko smigam każdym typem wózka. Także wózkami sterowanymi torem indukcyjnym jeśli wiesz co to w ogóle jest.

  • W firmie, w której kiedyś pracowałam to odkąd pamiętam i trwa to do dziś, główny operator wózka widłowego, który pracuje na załadunku codziennie jest albo na kacu albo na gazie. Wszyscy o tym wiedzą i nikt z tym nic nie robi, bo pije razem ze swoim kierownikiem i ludzie boją się odezwać. I to jest straszne bo wózki też są „sprawne” i działają na „słowo honoru” a do tego towar który ładuje też dużo waży, a nie raz mu się coś spierdzieliło z wideł i poleciało.

 7. Płłłłłłłłłłlllllaskostopie

 8. A gdzie BHP? W butach roboczych z podnoskiem Pani spacerowala po magazynie czy w szpileczkach?

 9. ja wiem w jakiej firmie ale nie powiem powiem tak jechał chłopak wiózł towar z punktu a do punktu b ja wysłali w kaloszach na druga stronę hali w gumowcach zamiast założyć obuwie ochronne brygadzistka jej o tym mówiła a ta olała miał pusta drogę i bach nie wiadomo skąd kobieta wyskoczyła mu na drogę nie miał szans by nie uderzyć a tym bardziej przejechać po nodze wiec ludzie nie oceniajcie jak nie znacie całej sytuacji bo człowieka łatwo ocenić nie znając osoby lub sytuacji (ludzie włączcie myślenie!!!)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy