Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Próba nowej fontanny na przebudowie Placu Litewskiego

Na przebudowie Placu Litewskiego odbyły się pierwsze testy urządzeń zainstalowanych w nowej fontannie. Urządzenia multimedialne i sterowane komputerowo wodotryski testowane są od wtorku.

45 komentarzy

 1. Paskuctwo straszne

 2. Brzydka nie jest , mi osobiście pasowała by bardziej do nowocześniejszych budowli w innym miejscu miasta. Na Placu Litewskim coś bardziej w stylu retro. No ale to tylko moje zdanie.

  • Retro była… o gustach się nie dyskutuje 🙂

  • też tak uważam, poza tym mam nadzieję, że „władze miasta” wykażą, ile będzie rocznie kosztować serwis tego bajeru i jaka jest wytrzymałość jego na przedmioty które mogą znaleźć się w fontannie np. butelki, itp.

 3. czy POskomunistyczne gnidy z ratusza dostały za pchnięcie tego bajeru za grubą kasę jakieś koperty?

  • Pogadaj z zukiem. Tak debile za nim stoja murem a on coraz bardziej zadluza Lublin. Jakos ceny bilteow mpk nie poszly w dol a ta bajerancka fontanna jest nam potrzebna jak jemu nowa kochanka.

   • a ty nie zadłużasz swoim kredytem hipotecznym ?

   • we wrześniu tego roku według sprawozdania zadłużenie Lublina wynosiło ponad 1 miliard 300 milionów. Co to za ekonomista co wprowadził w takie długi Nasze kochane miasto?? Nie debile za nim stoją murem tylko urzędnicy zamontowani przez platformę na stołki i ich rodziny.

    • Lublin miasto cwaniaków

     zrozum to, że trzeba zadłużać miasto by się rozwijało przy takim położeniu jakim jest ten kraj, żadne miasto nie jest rentowne. PiS zadłuża państwo i daje 500+ co rozwija patole w społeczeństwie to jest wtedy ok?

     • Piszesz same kłamstwa. To zadłuż sie sam i zobaczymy jak się rozwiniesz. Daleko nie patrzeć -Świdnik nie jest zadłużony. +500 idzie z uszczelnienia dziury VATowskiej, a nie z kredytów, wiec sam jesteś patolem mentalnym.

    • A to zadłużenie nie wzięło się czasem z 500+

   • taaak stawiają nowe zabawki typu fontanna aby lud nacieszył oko i się podjarał jacy to jesteśmy nowocześni a tym czasem coraz więcej fabryk upada,szczególnie mali przedsiębiorcy bankrutuja bo zero pomocy.Lublin rozwijał się dawno temu i to było widać gołym okiem.Kto pamięta deptak 15 20 lat temu.Miasto tętniło życiem,choć nie było żadnych galerii itp jeszcze wtedy, a teraz coraz większa lipa

    • 15 lat temu nie mieliśmy wyboru. Teraz młodzież ma centra handlowe. Kiedyś było mniej knajp a teraz mnogość. Można tak wyliczać bez końca. Teraz na deptaku sie spotykaja i zaraz idą gdzieś ,bo mają gdzie.

    • Zeb co ty bredzisz.Byłeś chyba mały albo nie było cie w Lublinie jak nie pamiętasz.To własnie kiedyś było więcej wszystkiego niż teraz.Na samej tylko ul Skłodowskiej przypominam sobie 3 dyskoteki.Na każdym kroku jakiś bar,barek,budka itp Na deptaku było wszystkiego dwa razy więcej niż obecnie.Ludzie mieli zawsze gdzie pójść.choć nie było galerii.

 4. Piękna fontanna i reszta, tylko pytanie po co? Ja rozumie miasto jest bogate to remontujemy, zmieniamy itp.
  Niestety Lublin jest biedny. Ja wolał bym zamiast fontann wyremontować parę uliczek w mieście, wymienić schody, place zabaw itp. Ja wiem ze dzielnice kośminek, dziesiąta, abramowicka itp. to stare osiedla i „mieszkają same żule” ale tez potrzebują remontu, Zawsze jest taka samy tekst brak pieniędzy może za rok będą pieniądze to wyremontujemy, Ciekawe ile będzie kosztować utrzymanie takiego placu Litewskiego? Gwarancja na ile lat? Itp. Jak się mówi po co myc się lepiej się perfumować zapach piękny tylko na chwilę. Tak samo ja w naszym mieście

  • po to żeby jeszcze bardziej zadłużyć Lublin i płacić krocie za serwis…. taki myk „by żyło się lepiej”

 5. jestem zawiedziona, w Rzeszowie zrobili multimedialną, całe „seanse” się tam odbywają, a do tego dzieci mogą po niej biegać w kąpielówkach i mają naprawdę wielką frajdę…. a to wygląda bardziej jak statek kosmiczny

 6. a będą gołe baby? jak tak, to mi się podoba

 7. Kiedyś to był serwis, gdzie szybko można było dowiedzieć się lokalnie co się stało takiego, co może przeszkodzić w podróży a teraz przeważnie uroczystości i reklamy. Coraz częściej zastanawiam się czy warto tu wchodzić bo z fajnego pomysłu pomału zostanie jak zwykle biznes. Przykładem dzisiejsze wiadomości. Chyba inni zaczynają tak samo myśleć i nawet jak coś się dzieje to nie przesyłają wiadomości…

  • Rozumiemy, że teraz nie ma takich informacji :)?
   Jest ich jeszcze więcej niż kiedyś… Nieprawdą jest, że opisujemy same uroczystości. A co jest nie tak z dzisiejszymi wiadomościami? Skoro są one przykładem… no właśnie czego? Jakoś trudno zrozumieć, tym bardziej, że inne serwisy nie mają takich materiałów… Czujemy lekki hejt w komentarzu. A co do odwiedzania serwisu, przybywa użytkowników a nie ubywa 🙂
   Pozdrawiamy !

   • co to znaczy hejt ? po jakiemu to ? może choć redakcja utrzyma poziom i nie popłynie z tą falą anglicyzmu

    • hejt do taki makaronizm, a w sumie błąd, ale idelanie nadaje się do dziennikarskiego bełkotu jak określenie pseudokibic

  • Nie wiem nad czym sie zastanawiac, nie wchodzic i tyle, spoleczenstwo napewno bedzie szczesliwsze.

 8. Hehehheheheeeeeee

  No ładnie sika ładnie

 9. No fakt, Rzeszów zabłysną tą fontanną.

 10. Kurczę, nie będzie gdzie piniądza wrzucić, tyle technikji.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo