690 680 960

Poszukiwania zaginionej mieszkanki powiatu puławskiego z wykorzystaniem śmigłowca (wideo, zdjęcia)

Po niemal 24 godzinach policjanci odnaleźli zaginioną 38-letnią mieszkankę powiatu puławskiego. Kobieta znajdowała się na terenie woj. świętokrzyskiego. W akcję poszukiwawczą zaangażowany był policyjny śmigłowiec Bell-407GXi.

W minioną środę puławscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu mieszkanki gminy Żyrzyn. Rodzina relacjonowała, że 38-letnia kobieta, w stanie wzburzenia emocjonalnego wyjechała z domu samochodem w nieznanym kierunku. Ze względu na dolegliwości, na które cierpi, jej życie mogło być zagrożone.

Policjanci ustalili, że kobieta może znajdować się w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego. Do przeszukania wytypowano teren kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych lasu. W związku z tym, że liczył się czas, a życie kobiety było zagrożone, ze względu na dużą rozpiętość terenu, podjęta została decyzja o wykorzystaniu do działań policyjnego śmigłowca Bell-407GXi.

Po godzinie policyjni lotnicy wylądowali w rejonie poszukiwań, by na pokład zabrać 2 funkcjonariuszy z powiatu puławskiego prowadzących poszukiwania. Kilkadziesiąt minut później, po dokładnym sprawdzeniu wyznaczonego obszaru, policyjni lotnicy wypatrzyli w lesie, w trudno dostępnym terenie, rozbitego białego peugeota, w którym mogła znajdować się zaginiona. Natychmiast wylądowali w pobliżu.

Kobieta była wycieńczona i zmarznięta, był z nią utrudniony kontakt. W samochodzie znajdowało się kilkadziesiąt opakowań po lekach oraz butelki po alkoholu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po udzieleniu kobiecie pierwszej pomocy na miejscu, karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.

Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14:00-22:00)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

(fot. Policja Puławy)

13 komentarzy

 1. W samochodzie znajdowało się kilkadziesiąt opakowań po lekach oraz butelki po alkoholu – tak, rzeczywiście ze względu na dolegliwości, na które cierpi, jej życie mogło być zagrożone.

  • i ta coś takiego są wydawane pieniądze podatników…mnie też nieraz szlak trafia na wszystko i nie robię takich numerów…jak większość normalnych ludzi…
   po pierwsze zabrać prawo jazdy…

 2. Dżesica (koleżanka Brajanka)

  Ciekawe jak się mają koszty godziny lotu śmigłowca do kosztów pogrzebu.
  I nie jest to złośliwe… po prostu jestem ciekawa

  • Jak wyceniasz swoje życie według lotu śmigłowca? Wystarczy na paliwo, na start? Ciekaw jestem.

 3. Wariat (czy chory psychicznie) na lekach jeździł legalnie po drogach. A jakby ten wariat zy chory psychicznie) rozbił się na przystanku pełnym ludzi to co? Dlaczego psychiatrzy nie informują by wariatom odebrać prawo jazdy.

  • Osoby, które mają chwilową depresję i szukają pomocy u psychiatry, też nazywasz wariatami? Co to w ogóle oznacza ,,wariat”? Czy wariactwo się leczy? Wariactwo w muzyce, czyli muzyka mniej poważna, sztuce.

  • Idź być ignorantem gdzie indziej.

 4. Po mojemu cała akcja ratyumkowo poszukiwawcza była przedwczesna, leki zaczęłyby działać, wzburzenie by opadło, wytrzeźwiałaby i sama w szczęściu i zdrowiu powróciłaby se na kwadrat.
  O ile nie trafiłaby na kontrolę trzeźwości, albo w przystanek pełen przedszkolaków.

 5. Wycieńczona, zmarźnięta relaksowała się konsumując alkohol w samochodzie. Rozumiem, że policja dostarczyła jej napoje izotoniczne i zafundowała darmowy przelot helikopterem? Tylko dlaczego nie przetransportowali jej do właściwej jednostki tj. Szpital w Lublinie na Abramowickiej?

 6. powinna pokryć koszty akcji

 7. Ona pochodzi z [***], policja non stop tam interweniuje.

 8. Prawko powinna stracić.

 9. Obciążyć kosztami to znudzi im się robienie takich jaj. Ciemnota z ciemnogrodu…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Gra Miejska – Unia Lubelska
Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie