Posprzątają wspólnie Stary Gaj. Można przyłączyć się do akcji

Mieszkańcy Lublina umawiają się na Facebooku na akcję sprzątania Starego Gaju. Udział może wziąć każdy, a zebrane odpady pomogą uprzątnąć pracownicy Lasów Państwowych.

– Stary Gaj to NASZ LAS tuż obok Lublina, w którym biegamy, jeździmy na rowerach, spacerujemy z rodzinami i znajomymi. Teraz, na granicy zimy i wiosny, najlepiej widać wszystkie śmieci, które ktoś w nim pozostawił – plastikowe i szklane butelki, puszki, worki foliowe i papierki – piszą organizatorzy akcji.

Sprzątanie odbędzie się razem z Lubelskim Stowarzyszeniem Biegowym. Każdy może dołączyć, weźcie ze sobą rękawiczki oraz duże worki na śmieci (120 lub 240 l.). Zebrane odpady zostaną wywiezione przez pracowników Lasów Państwowych z Leśnictwa Stary Gaj.

Po sprzątaniu chętnych organizatorzy zapraszają na tradycyjny bieg wokół Starego Gaju (ok. 9 km), weźcie ze sobą stroje biegowe.

Start akcji o godz. 8.30 na pętli autobusowej Widok, ul. Filaretów, osiedle Czuby w Lublinie.

Strona wydarzenia – kliknij!

(fot. mat. organizatora)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Mariusz Tatary 2

  Dlaczego nie zorganizują rajdu samochodowego dookoła tego lasu? Albo pedalarze, albo rolkarze, albo biegacze. Nic dla ludzi których stać na samochód.

 2. Jedna z najbogatszych polskich spółek szuka chętnych do posprzątania swojego terenu, w zamian można sobie pobiegać wkoło. Moc atrakcji i super wrażenia zapewnione

 3. Czy sokiści będą tradycyjne łapać na przechodzeniu przez „tory” i wlepiać mandaty?

 4. Największym idiotyzmem było zabudowywanie całego terenu od Bursztynowej w stronę torów, temu imbecylowi który to zaplanował i wprowadził powinno się urwać łeb. Pamiętam ten las przed niemal 30-stoma laty, na samym wejściu były dorodne grzyby, w lesie było pełno zwierzyny, a teraz? Jeden wielki syf bo okoliczne bydło z tych nowych osiedli wyprowadza tam psy, pali ogniska, jeździ na rowerach niszcząc ściółkę i pozostawia po sobie butelki i puszki (wziąć ze sobą nie był problem, za to zabrać po sobie już problem jest niebotyczny). Ten las powinno się odgrodzić wysokim na 5 metrów płotem z drutem kolczastym, a w razie potrzeby i pod prądem, żeby bydło nie miało tam wstępu. Aż się nóż w kieszeni otwiera co z tego lasu zrobiło to chamstwo. Ochrona środowiska ma to głęboko gdzieś, za to czepia się ludzi przedsiębiorczych w tak bezprzedmiotowych i banalnych sprawach że czasami przydałaby się u nas kontrola NIK-u.

  • Mózg se zabuduj. To samo można powiedzieć o wszystkim co powstało od Jana Pawła i Granitowej w kierunku kraśnickiej, kiedyś pola uprawne, teraz blokowisko. I co zrobisz? Taka kolej rzeczy, miasto się rozrasta.

 5. Nie chadzam tam od niepamiętnych czasów, więc uważam, że jak nie ja tam nas.** nie mam poczucia, że powinienem sprzątać tam po innych.

  • Nikt nie ma poczucia, ze powinien sprzatac po kimskolwiek, bo kazdy powinien sprzatac po sobie. Tu bardziej chodzi o to, ze na bydlo nic nie poradzisz i jest jak jest, a jesli chcemy zeby bylo lepiej, zeby nasza przyroda nie straszyla plastikiem i szklem to (nie musimy) chcemy to zrobic, po prostu, dla siebie, zeby bylo milej, szacunek dla wszystkich, ktorzy zrobia cos, zeby bylo lepiej. Pozdrawiam bez napinki

   • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

    Taki przykładowy Stary Gaj powinien być ogrodzony, a przy każdej z furtek jakiś cieć, albo miejski strażnik (czy inny gajowy) każdemu wchodzącemu (i wchodzącej) powinien robić inwentaryzację tego co ze sobą wlecze do owego „gaju”, a przy wychodzeniu sprawdzać czy np. wszystkie prezerwatywy ma w komplecie, czy używaną rzucił pod krzakiem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”