Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z naszego regionu będą jeździć elektrycznymi radiowozami. Pojazdy trafią do Lublina jeszcze w tym roku

Jesienią policjanci z naszego regionu mają otrzymać elektryczne radiowozy. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie rozpoczęła właśnie poszukiwanie firmy, która dostarczy nowe pojazdy.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie postanowiła zakupić kolejne radiowozy. Tym razem jednak znacznie różniące się od tych, dotychczas używanych. Nowe pojazdy mają mieć napęd elektryczny. Na początek do Lublina mają trafić dwa tego typu auta. Oba w wersji oznakowanej, do każdego z nich ma zostać dołączona stacja do ładowania w postaci ładowarki typu wall box.

Jeżeli chodzi o same pojazdy, to wśród wymagań jest to, aby były wyprodukowane w tym roku, muszą być przystosowane do eksploatacji we wszystkich porach roku i doby oraz w różnych warunkach atmosferycznych. Bez problemu mają sobie radzić zarówno na ulicach, jak też na nieutwardzonych drogach. Nadwozie ma być typu hatchback lub kombi, zaś silnik o mocy nie mniejszej niż 90 kW, pracujący w trybie oszczędzającym energię. Do tego akumulator trakcyjny litowo-jonowy o minimalnej pojemności 30 kWh, bezstopniową skrzynię biegów czy też fabryczny system nawigacji. Maksymalny zasięg radiowozów ma wynosić minimum 220 km.

W ramach zamówienia, oprócz dostawy radiowozów i ładowarek, wykonawca będzie musiał też wyznaczyć stację serwisową zlokalizowaną w naszym regionie, ma też przeszkolić cztery osoby z policji w zakresie obsługi pojazdu. Samo szkolenie ma trwać minimum sześć godzin. Policja zamierza wydać na elektryczne radiowozy kwotę 350 tys. złotych. Pojazdy maja być dostarczone do końca października.

(fot. policja/zdjęcie ilustracyjne)

31 komentarzy

  1. Niezły news ….jakby to był 1 kwietnia to bym pomyślał ze żart .Ale ,ale zapomnialem , przeciez teraz maja zrobić w Lublinie mnóstwo punktow ładowania elektryków ,także bedą mieli panowie policjanci gdzie odpoczywać podczas ladowania

  2. Ale te ludzie dziwne. Po co inne auto do stania w krzakach? Ma przewieźć 2 policjantów w ukryte miejsce pomiaru i z powrotem. Przy dobrej lokalizacji w czasie dbania o bezpieczeństwo uczestników ruchu będzie można również ładować baterie. Ściganie? Po co ? Komu to potrzebne?

  3. Zapomnieli w specyfikacji o bateriach solarnych w dachu. Po podłączeniu wszystkich urządzeń, zeżre 50% baterii stojąc.
    Dużo bogatsze miasta nie planują, bądź zrezygnowały z elektryków.
    Ps.
    Wymagania pod Dacię?

  4. Wielkiego wyboru nie ma jeszcze na rynku.
    Moze byc nowa kia soul , kia e niro, Hyundai kona. Wszystkie mają ponad 200koni i zasięg w zimie ponad 350 na jednym ładowaniu.
    Naprawdę jest czym pocisnac . Jako zwykle radiowozy w zupełności wystarcza

    • Wydaje mi się, że zwycięzcą będzie Kie e-niro. W Stołecznej rozpisali podobny przetarg, tyle, że konkretnie pod nią.

  5. Taki „elektryk ” jak tu ktoś napisal ,bedzie się nadawal co najwyzej dla dzielnicowego ,który bedzie sobie na spokojnie objezdzał teren ,nie martwiąc się o to że wyjedzie za daleko i mu się baterie rozładują .To jeszcze nie ten czas i technologia bateri .A wymagany zasięg 220 km ,w miescie gdzie się co chwila staje i rusza na co idzie najwiecej energi ,okaze się w praktyce niespełna 100km .Jednym słowem nieekonomiczna zabawka za duże pieniadze ,ale kto bogatemu zabroni ?

    • Jeżeli nie wiesz nie wypowiadaj się.
      Elektryk na miasto świetna sprawa. Odzyskuje energię z chamowania a stojąc na światłach silnik nie zużywa energi. Często gęsto jest tak że na peryferiach pokazuje ci 200km zasięgu a w mieście turlajac się od świateł do świateł pokazuje już 250 km zasięgu. Pojeździj sobie tydzień czasu do pracy jakimś nie najtańszym elektrykem to zobaczysz że nie bardzo będziesz się chciał się przesiąść na spalinowy no chyba że 2 razy mocniejszy.

  6. Samochody dla policji dostarczyć może jedynie laweta

  7. Eko-ściema i tyle.Elektryczne goowno

  8. Jedna uwaga, nie 90 KW a 90 kW i nie 30 KWh a 30 kWh. Ludzie to czytają i potem wypisują bzdury jakby uczyli się fizyki w TVP.

  9. Kiedy policja zakupi elektrycznych policjantów?

Z kraju