Czwartek, 16 maja 202416/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pojawią się wyświetlacze prędkości i azyle. Przejścia dla pieszych w Lublinie mają być bardziej bezpieczne

Azyle dla pieszych, wyświetlacze prędkości oraz doposażenie przejść w dodatkowe elementy uspokojenia ruchu – to planowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście. Na ich realizację Lublin otrzymał wsparcie finansowe ze środków unijnych w kwocie blisko 400 tys. zł.

23 komentarze

  1. szkoda kasy

    • Dokładnie. Dołożyć do tego jeszcze 4 miliony i dobudować 4 pas na al. Unii Lubelskiej.

      • Tam nie jest niezbędny czwarty pas, za to na Al. Tysiąclecia powinni zlikwidować niepotrzebny buspas i przerobić go na zwykły pas ruchu dla wszystkich, jak było po staremu.

  2. Na Snopkowskiej pod przedszkolem przydałoby się coś zrobić. Postawić próg zwalniający lub jakiś ogranicznik prędkości. Bo bardzo wielu kierowców jeździ tam bardzo szybko. Rano i popołudniu część kierowców jest po prostu hamska i złości się, że rodzice zawożą i odbierają dzieci… To zamiast poprawić bezpieczeństwo najmłodszych to rada dzielnicy postawiła przy krawężniku barierki i teraz trzeba stawać jeszcze bliżej środka jezdni…. !!!

    • Prawidłowo bo chodniki nie słuzą do parkowania nawet na minutkę. Minutkę ja, potem kolejne 30 osób i tym sposobem chodniki są zastawione i zniszczone. Dość tego. Dzieci nie muszą być dostarczane do szkoły prywatnym samochodem.

      • Dokładnie! Wszystkie chodniki powinny być oddzielone zaporami uniemożliwiającymi wjazd, tak jak jest w ścisłym centrum! Jeżeli ameby nie szanują prawa, to trzeba to egzekwować siłą.

  3. Nie wierzę. Zabraknie na to kasy. Albo za te pieniądze zbudują parkingi.

  4. „z prędkością dozwoloną lub niższą” – prędkość niższa od dozwolonej też jest dozwolona.

    Tutaj powinno być napisane: „z prędkością dopuszczalną lub niższą”.

  5. Trochę głupie te wyświetlacze prędkości. Bo to tak jakby samochody nie były wyposażone w prędkościomierze. Ale jeżeli to działa – to niech będzie. Tańsze to niż utrzymywanie ofiar wypadków na rencie a sprawców w więzieniach.

  6. W mózg trzeba zainwestować jedynie.

    • Lepiej bezmózgom nie wydawać Praw Jazdy. Wtedy też będzie bezpiecznie. Niestety, ale zdobyć prawo jazdy każdy może.

  7. Bardzo modne ostatnio jest powoływanie się na tzw. niezgodność z konstytucją. Dotyczy to konfiskaty pojazdów albo zatrzymywania Praw Jazdy.
    Ciekawe jak ma się wskaźnik prędkości z konstytucją? Jeżeli urządzenie, urzędnik, funkcjonariusz są świadkami popełnienia wykroczenia w państwie prawa – to sprawca takiego wykroczenia powinien zostać ukarany, a nie dostać „smutną minkę”, czy kwaśną cytrynkę do spróbowania.
    Ruch drogowy to nie przedszkole, a trupy na drogach są prawdziwe. Dlatego nie wydaje mi się, ze „smutna minka” to nie dobry pomysł na karanie bandytów na drodze.

  8. Tak będzie to działać jak zielona fala za tyle milionów ???

    • Spróbuj jechać wolniej to może poczujesz tę falę. Miasto nie słuzy tylko wygodzie tych za kierownicą ale również powinno w tym samym stopniu uwzgledniac potrzeby rowerzystów i pieszych. Dla dobra wszystkich czas to zmienić i uprzywilejować tych drugich kosztem kierowców bo nigdy nie pozostawią tych smierdziuchów

      • „…uprzywilejować tych drugich kosztem kierowców…” a co ten drugi to jakiś lepszy ze ma mieć wiecej przywilejów?

  9. 6/9. Nie nie, nie oto chodzi co myślisz. Sześć komentarzy frania na dziewięć.

  10. Kostke za 120 tysi trzea dać, będom uważać !