Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niezgodności stwierdzone w przesyłkach pasz z Ukrainy

Od 13 kwietnia do 6 maja Główny Inspektorat Weterynaryjny stwierdził nieprawidłowości w ponad 20 przesyłkach pochodzenia zwierzęcego i roślinnego z Ukrainy. Dotyczyły one głównie niezgodności w dokumentacji oraz identyfikacji przesyłek.

W dniach 13 kwietnia – 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 16 przesyłkach pasz pochodzenia roślinnego z Ukrainy, co stanowi 3,2 % kontrolowanych przesyłek pasz tego rodzaju z Ukrainy. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE.

Nieprawidłowości dotyczyły: zapleśnienia poekstrakcyjnej śruty słonecznikowej, niezgodności w dokumentacji przesyłki ziarna prosa, niezgodności w dokumentacji oraz identyfikacji przesyłek ziarna prosa i makucha słonecznikowego.

W dniach 13 kwietnia – 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 3 przesyłkach żywności pochodzenia zwierzęcego z Ukrainy, co stanowi 4,6% kontrolowanych produktów tego rodzaju z Ukrainy. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE.  Nieprawidłowości dotyczyły niezgodności w dokumentacji oraz identyfikacji przesyłek.

W dniach 13 kwietnia – 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 2 przesyłkach ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, co stanowi 1,6% kontrolowanych produktów tego rodzaju z Ukrainy.

Nieprawidłowości dotyczyły niezgodności w dokumentacji przesyłek. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE

(Źródło: GIW)

Autor: redakcja

6 komentarzy

 1. Dla czego przez wiele ostatnich lat nie słyszymy w przestrzeni medialnej o przypadkach trefnego spożywczego towaru z żadnego kraju. Ja wiem przypadki się zdażają, ale to co próbuje przejechać z Ukrainy to jest jakiś absurd, lewizna za lewizną, ciągła korupcja, głód, wojna, nie rozliczony faszyzm.
  Kraj z nazistowską przeszłością ma Żydowskiego Prezydenta, czym ty Ukraino jesteś ?

  • Nie słyszymy o niskiej jakości produktach bo są to zwykle dostawy wewnątrzwspólnotowe.
   To, że z ukrainy chcą wwieźć do nas wszystko to jest oczywiste bo oni nie różnią się niczym od tych, którzy ich napadli i prowadzą z nimi wojnę.

 2. Ostatnio kupiłem kukurydzę konserwową z firmy na D. Kukurydza już puszczała czarne kiełki

  • Szcęściarzu, trafiła ci się wzbogacona wersja premjum a ty jeszcze narzekasz?

 3. Smacznego wszystkim tym co przeszkadza polskie rolnictwo.

Dodaj komentarz