Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Początek marca, środek nocy, tymczasem w Lublinie… koszą trawę (wideo)

Nietypowy, jak na początek marca widok, dostrzegli w nocy z niedzieli na poniedziałek mieszkańcy ul. Wileńskiej w Lublinie. Wzdłuż ulicy chodzili mężczyźni, którzy za pomocą kos spalinowych mieli kosić… trawniki.

W minioną niedzielę, a dokładnie w nocy z niedzieli na poniedziałek, mieszkańców ul. Wileńskiej w Lublinie, zaniepokoił dobiegający z zewnątrz hałas. Był on o tyle nietypowy jak na tę porę roku, że wiele osób postanowiło sprawdzić, czy na pewno słuch ich nie myli. Kiedy wyjrzeli na dwór, dostrzegli mężczyzn, którzy za pomocą kos spalinowych mieli kosić… trawniki. Tymczasem na początku marca, nie ma mowy o bujniej trawie.

Otrzymaliśmy w tej sprawie kilka sygnałów. Taki sam nietypowy dostrzegli również kierowcy, którzy po północy przejeżdżali ul. Głęboką. – Mamy początek marca, przyroda się dopiero budzi do życia więc nie ma mowy o tym, aby trawa już rosła. Jednak ekipa przystąpiła już do jej koszenia. W jakim celu? Może chcieli nabrać wprawy przed sezonem? Do tego wybrali sobie wspaniałą porę. Przed północą w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kiedy ludzie chcą iść spać, aby w poniedziałek wstać do pracy czy do szkoły, uniemożliwia im to głośny warkot silników kos spalinowych pod oknami w środku nocy – napisał do nas pan Michał.

Jak wyjaśnia Grzegorz Jędrek z Urzędu Miasta Lublin, prace te odbywały się w ramach pozimowego oczyszczania miasta. Podkaszano trawę, która wrastała na krawężniki, obrzeża i opaski na skrzyżowaniu ul. Głębokiej i Wileńskiej. Ze względu na przepisy BHP, oraz występujące w porze dziennej natężenie ruchu kołowego, prace te wykonywano w porze nocnej, kiedy występuje najmniejsze natężenie ruchu kołowego – dodaje Grzegorz Jędrek.

(wideo – nadesłane – Norbert)

39 komentarzy

  1. „Jak wyjaśnia Grzegorz Jędrek z Urzędu Miasta Lublin, prace te odbywały się w ramach poziomowego oczyszczania miasta. ”
    Mam pytanie to kiedy zaczną się prace w ramach pionowego oczyszczania miasta??

  2. Dziś w nocy z pt na sobotę to samo było przy ul. Herberta. Powaliło ich równo…

  3. Nową wersję filmu Miś kręcili w rezyserji Bareji 😀 .

  4. a co to jest „poziomowe oczyszczanie miasta”???

  5. No idioci… Kogo oni zatrudniają w tym urzędzie :/

Z kraju