Pijany ksiądz odprawiał mszę, miał też wymiotować. Teraz błaga wiernych o wybaczenie

W Dzień Strażaka wikary z jednej z parafii w naszym regionie pod wpływam alkoholu postanowił odprawić mszę świętą. Skończyło się to skandalem.

O skandalu w parafii w Woli Gułowskiej w powiecie łukowskim poinformowała Radio Zet jedna ze słuchaczek. Jak wyjaśniała, w piątek 3 maja księża po świętowaniu Dnia Strażaka, odprawiali mszę świętą o godzinie 16.00 pijani. Jeden z duchownych w trakcie picia z kielicha zwymiotował na ołtarz. Z kolei w niedzielę 5 maja na każdej mszy świętej owy kapłan przepraszał za swoje zachowanie i prosił o wybaczenie.

Rzecznik prasowy kurii w Siedlcach częściowo potwierdza owe zdarzenie. Ksiądz owszem miał się znajdować pod wpływem alkoholu, jednak „nie był kompletnie pijany” oraz nie wymiotował na ołtarz. Stan nietrzeźwości duchownego „nie był całkowity” tylko zauważalny.

Dodatkowo kuria zapewnia, że parafia, w której doszło do owego zdarzenia, od razu zareagowała na zachowanie księdza. W sobotę odprawione zostało nabożeństwo ekspiacyjne za popełniony przez niego grzech, a w niedzielę wikary osobiście przeprosił parafian za swoje zachowanie, prosząc ich o wybaczenie.

Rzecznik prasowy Kurii Siedleckiej jednocześnie zapewnił Radio Zet, że parafia bardzo ubolewa nad zdarzeniem, do którego doszło 3 maja podczas mszy i przeprasza wszystkich wiernych.

– Cała parafia pragnie bardzo przeprosić za tę sytuację. Dla nich też jest ona po prostu dramatyczna – podsumował rzecznik.

(fot. Google Street Viev)

Zobacz również

65 komentarzy

 1. Parasol ochronny nadal funkcjonuje? Pewnie przeniosą go do innej parafii gdzie znowu będzie nieskazitelnie czysty.

 2. Paw księdza był kolorowy, więc teraz już jasne skąd wzięła się tęcza na obrazie. Towarzysz Brudziński powinien koniecznie aresztować księdza za obrazę obrazu.

  • Ano właśnie, to jest większe przewinienie, niż aureola. Powinno to być nagłośnione na cały kraj. Niech minister wytłumaczy, dlaczego księdza nie zatrzyma do przesłuchania o 6 rano. A może jednak zatrzyma i przesłucha?

 3. W swoje święto, strażacy użyli ognistego trunku zamiast wody i wyszło jak wyszło. Za radość trzeba płacić. Po iluś trupach wyjętych z samochodów, spalonych zwłokach z ugotowanymi mięśniami, odreagowali, zapraszając księdza do wspólnego świętowania. Jeśli zdarzałoby się księdzu nagminnie, parafianie skutecznie zareagują.

 4. Nie dość, ze zwymiotował to jeszcze chwilę później padł jak długi przed ołtarzem i nie był w stanie podnieść się bo dopiero to rozbierało i został WYNIESIONY przez Kościelnego? a msza była dla Młodzieży która na przystąpić do sakramentu bierzmowania?

 5. Nie widzę tu żadnej winy księży . Strażaki spili księży i teraz się pewno śmieją. Ksiądz miał słabą głowę bo nie pije w ogóle alkoholu i nawet dwa kieliszki mogło mu zaszkodzić. Strażaki to menele chodzą wiecznie pijani i jeszcze napoili księdza. Kara Boża powinna na nich spaść za to co zrobili , opoje parszywe z sinymi nosami

  • Jak będzie paliło Ci się mieszkanie to zycze Ci żeby wszystkie wozy strazackie zlapaly kapcie

  • Przecież to troll… nie ma aż tak głupich ludzi 😉

  • Potwierdzam, nikt nie lubi tak podlewać jak strażacy. Jakoś trzeba czas za*ić.

   • Czy wy jesteście normalni? Powiedzcie po kogo dzwonicie kiedy pali się wasz dom? Kto przyjeżdża jako pierwszy do wypadkow i pomaga poszkodowanym? Kto przyjeżdża kiedy jest stan klęski żywiołowej, naturalnej? Kto szuka zaginionych osób po lasach? Kto NARAŻA SWOJE ŻYCIE ABY KTOS MOGL ŻYĆ ?! Dzien Świętego Floriana jest raz w roku, chwila świętowania, przerwy, oderwania się od dramatycznych wydarzeń,chwili zapomnienia o wszystkich trupów ktorym nie udało się niestety uratować… zastanówcie się choć raz nad tym co klepiecie tym glupim jęzorem… A kto z was nigdy nie zakosztował alkoholu niech pierwszy rzuci kamień.

 6. Za takie zachowanie powinien zostać oskarżony o obraze uczuć religijnych …tzn ,każdy inny czlowiek by został …ale nie ksiadz …oni są „namaszczeni do poslugi w imieniu najwyższego ” ich prawa ziemskie nie dotyczą , im wszystko wolno

 7. Nie ważne czy puścił pawia czy nie…pijany w pracy to do zwolnienia. W każdym normalnym zakładzie pracy taki pracownik jest zwolniony dyscyplinarnie. Ale gdzie tam Pan ksiądz…przecież on tylko gada na ambonie. Won gnido ….widły i do gnoju nauczyć się ciężko pracować

  • Dokładnie tak, popieram w 100% Tylko że ta grupa jest nietykalna….

   • Ojciec Rydzyk natomiast dostał dwa samochody od bezdomnego z Warszawy. niestety nie da sie zweryfikowac tej informacji, ponieważ bezdomny już nie żyje.

 8. ,,nic co ludzkie nie jest mi obce”kazdy sobie wybacza wszystko!- bliżniemu nic! niezwyczajny był to i sponiewierało chłopinę! chociaż wie jak to jest bedzie miał wiecej empati dla maluczkich!-czas leczy rany-upadać ludzka rzecz-powstać to momentami bohaterstwo! ,,kto jest bez grzechu niech rzuci kamieniem i… i wszyscy odeszli!” wszyscy niejako chca widziec w ksiezach świetego a to sa ludzie z ich słabosciami!

 9. Czy to nie jest prawdziwa obraza uczuć religijnych?? A nie Tęczowa Matka Boska?? Gdzie jest J. Brudziński??

 10. a co na to PISuary ? no dawać ….

 11. Mietek Abstynent

  Scenariusz żywcem z piosenki którą dwadzieścia parę lat temu śpiewał Kukiz : ,,W spiżarni trzymam koniak w lodówce wódki dwie pobiegnę po kieliszki ksiądz lubi napić się. O szczęście niepojęte ksiądz wypił flaszki dwie sprowadzę go po schodach bo sam wywróci się,,.

 12. Ale jak lekarz przyjdzie pijany do pracy czy ktokolwiek inny, który służy ludziom to afera na cały kraj. A ksiądz może, bo im wolno wszystko, bo naiwni stają za nimi murem, bo ksiądz jest „święty „. Jest normalnym człowiekiem i ma obowiązki jak normalny człowiek. Pijany nie może przyjść i do pracy i tyle.

 13. Nie ładnie tak iść do pracy pijanym, powinien dostac dyscyplinarkę, albo chociaż naganę.

 14. Sam Jestem Księdzem i nigdy nie odmawiam TRZECH RZECZY! PICIA PALENIA I PIER…..

 15. Jak się upił to nie powinien nawet wejść do kościoła a nie jeszcze chciał Mszę Świętą odprawiać.

 16. w sumie wole ksiedza ktory pije i wymiotuje na oltarz niz takiego co molestuje dzieci…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online