Sobota, 04 maja 202404/05/2024
690 680 960
690 680 960

Opłatomaty i inne zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców Lublina

Od 5 stycznia wejdą zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców i klientów Urzędu Miasta Lublin. W sześciu punktach obsługi mieszkańców, dostępne będą opłatomaty do szybkiej płatności należności kartą płatniczą lub gotówką. Punkty kasowe pozostaną przy ul. Wieniawskiej 14 i Czechowskiej 19a.

– Wprowadzenie nowej formy płatności ułatwi oraz skróci czas załatwiania spraw urzędowych. Opłatomaty umożliwią mieszkańcom wygodne dokonanie w BOM-ach i siedzibie Urzędu całego zakresu opłat, między innymi z tytułu podatku od nieruchomości, rejestracji pojazdów, wydania prawa jazdy, wydania dzienników budowy, opłat geodezyjnych oraz opłaty skarbowej – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Mieszkańcy Lublina nadal będą mogli opłacić wymagane przez Urząd wszelkie należności administracyjne i skarbowe w dwóch punktach kasowych prowadzących obsługę bankową mieszkańców, zlokalizowanych w Urzędzie Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14 oraz w Wydziale Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19a. Punkty kasowe będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.45 do 15.00.

Jednocześnie w miejscach obsługi mieszkańców miasta Lublin będzie można korzystać z opłatomatów (kas automatycznych), które zlokalizowane będą w:

– Urzędzie Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14,
– Wydziale Komunikacji, ul. Czechowska 19a,
– Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Filaretów 44,
– Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Kleeberga 12a,
– Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Szaserów 13-15,
– Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wolska 11.

Opłatomaty umożliwiają interesantom dokonanie płatności za pomocą stykowych i zbliżeniowych kart płatniczych (w każdym opłatomacie), jak i gotówką (w czterech opłatomatach zlokalizowanych w miejscach gdzie nie będzie punktów kasowych). Obsługa opłatomatu jest prosta, została zaprogramowana w sposób intuicyjny, a na ekranie pojawia się opis kroków, które należy wykonać. Korzystanie z opłatomatów w celu dokonania płatności nie będzie wiązało się z żadnymi prowizjami i opłatami.

Dodatkowo, wpłat na rachunki bankowe Urzędu Miasta Lublin można dokonywać nadal we wszystkich placówkach Banku Pekao SA zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Lublin bez dodatkowych opłat i prowizji. Opłaty można wnosić również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Montaż i testy opłatomatów odbędą się w dniach 3-4 stycznia.

(fot. UM Lublin)

6 komentarzy

  1. A w starostwie powiatowym kiedy takie udogodnienia dla wioskowych ??

  2. Przyjdzie babcia 80 lat opłacić podatek od mieszkania w opłatomacie. Już widzę jak ona to zrobi … wogóle ni widzę. Dla młodych TAK dla seniorów BZDURNE pseudoułatwienie

    • Cieee chorobaaaa !!!

      Mam ponad 72 wiosny i jakoś se radzę… to i 8o latka tez sobie poradzi, chyba, że tłumok

  3. W sześciu punktach obsługi mieszkańców, dostępne będą opłatomaty do szybkiej płatności należności kartą płatniczą lub gotówką – czyli bohaterska Poczta Polska, znów dostanie „po rogach”.
    I dobrze, bo przy wpłacaniu 62 złotych dla skarbówki, Poczta orżnęła mnie na 18 złotych.

  4. misto likwiduje szkoły , a zlikwidowali by te biura obsługi, nie wiem na hu ich tyle
    jak dziadk przejedzie sie do centrum raz do roku to nic mu nie bedzie a dzieci musza dymać do szkoly codziennie