Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dopiero co zdobył prawo jazdy, a już je stracił

Na 3 miesiące stracił prawo jazdy 18-letni kierowca volkswagena, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 125 km/h. Ponadto na konto młodego kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych. Jak ustalili mundurowi, 18-latek dopiero co zdobył uprawnienia do kierowania.

W poniedziałek, w miejscowości Ratoszyn policjanci z Opola Lubelskiego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który poruszał się z prędkością znacznie większą niż obowiązująca na tym odcinku.

Volkswagenem kierował 18-letni mieszkaniec gminy Chodel.

– Młody kierowca jechał w Ratoszynie z prędkością 125 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mieszkaniec gminy Chodel został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów. Ponadto kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy  – poinformowała aspirant Katarzyna Bigos z KPP w Opolu Lubelskim.

Jak się okazało, młody mężczyzna posiadał prawo jazdy od lutego br.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

– Kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – dodała policjantka.

 

14 komentarzy

  1. Młody mały pustak. Zero wyobraźni. Dziecko zdobyło prawo jazdy ale rozumu już się nie uda zdobyć.
    Przed zdobyciem prawa jazdy powinien być psychotest i test na przynjemniej minimum inteligencji – nie każdy musi zdobyć prawo jazdy. Nie dla każdego powinno być dostępne.

  2. Jak głupi to może będzie miał czas na przemyślenia 😉

  3. Biedne opolskie dziecko bogatych rolników

  4. Przy takiej jeździe po co mu prawo jazdy?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport