690 680 960

On odpowie za kradzież, ona za paserstwo

Zamojscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu. Co więcej, w ręce mundurowych wpadła również kobieta, która odpowie za paserstwo.

W miniony czwartek zamojscy policjanci przyjęli zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznany sprawca ukradł telefon należący do wnuczki zgłaszającej. Kobieta relacjonowała, że telefon znajdował się w kieszeni kurtki, a wartość strat została oszacowana na kwotę 700 zł.

Policjanci po przejrzeniu zapisu monitoringu przystąpili do poszukiwań złodzieja. Mundurowi na jednej z ulic zauważyli mężczyznę wyglądem przypominającego podejrzanego. 41-latek aktualnie przebywający w Zamościu, został zatrzymany. W czasie rozmowy z mundurowymi przyznał się do kradzieży, wyjaśnił również, że skradziony telefon przekazał znajomej.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali również znajomą podejrzanego, 39-letnią mieszkankę gminy Stary Zamość, która posiadała przy sobie skradziony telefon. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

Podejrzany 41-latek usłyszał zarzut kradzieży telefonu komórkowego. Mundurowi ustalili, że ten sam mężczyzna podejrzany jest również o inne dwie kradzieże, do których doszło w Zamościu w połowie ubiegłego miesiąca. Wówczas jego łupem padły portfele z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych kradzieży.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak z racji, że mężczyzna odpowiada w warunkach recydywy, może mu grozić znacznie wyższa kara. Odpowiedzialności nie uniknie również jego 39-letnia znajoma. Podejrzana usłyszała zarzut paserstwa. Konsekwencją jej czynu może być kara nawet 5 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Jak są z okolic Zamościa ,to nie muszą sie obawiać zbyt surowych wyroków .Tam za zabicie niewinnego czlowieka w jego wlasnym domu na oczach dziecka pałą od bejsbola ,dostaje się 4 -5 lat .To ile mozna dostać za kradzież ? Pewnie max upomnienie z pouczeniem

  • Arcy Primas A'Prilis

   Wszystko zależy od tego do którego sortu zaliczany jest sam sprawca, albo jego rodzice i najbliżsi krewni.

 2. Dokopią pokrzywdzonej bo mogła przecież telefonu z domu nie zabierać a tym samym nie prowokować oskarżonego „D

 3. Dokopią pokrzywdzonej bo mogła przecież telefonu z domu nie zabierać a tym samym nie prowokować oskarżonego 😀

 4. Jak by ukradła 4 miliony to by oddała i sprawa zamknięta a tak kryminał.

 5. A ja mam pytanie ,czy mozna być policjantem będąc ateistą ? bo zamierzam wstąpić do policji ale jestem niewierzący i jak już bedę policjantem ,to nie wsiadł bym do auta , nad którym odprawiano jakieś dziwne obrzędy .Czy to bedzie jakaś przeszkoda? Bo według konstytucji jesteśmy państwem świeckim gdzie jest rozdział państwa od koscioła i wszelkie urzedy i instytucje państwowe nie mają prawa nikogo zmuszać do uczestnictwa w jakich kolwiek obrzedach religijnych

  • Jakim ty jesteś ateistą skoro byle deszczyk nad radiowozem wzbudza u ciebie trwogę? To jak będą mordować w domu z którego niedawno wyszedł ksiądz po kolędzie to nie ruszysz tyłka?

 6. ups sory ,to mial być wpis w temacie o policji i nowych autach

 7. 5 lat za telefon a 4 lata za zabójstwo bandyci w togach

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas