690 680 960

Obywatel Bułgarii wpadł z podróbkami

W czwartek policjanci z Łukowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców. Mundurowi zatrzymali obywatela Bułgarii handlującego podrabianą odzieżą.

Wczoraj policjanci na jednym ze stoisk zauważyli wyłożoną do sprzedaży „markową” odzież, której ceny znacznie odbiegały od cen takich artykułów w renomowanych sklepach.

Funkcjonariusze podejrzewali, że oferowane na stoisku artykuły mogą być podrobione. Wstępne oględziny odzieży pokazały, że policjanci nie mylili się.

56-letni obywatel Bułgarii oferujący podrabianą odzież został zatrzymany, a jego nielegalny towar zabezpieczony. Trwa szacowanie strat jakie poniosły firmy, których znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane.

56-latek usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

2 komentarze

  1. „… ceny znacznie odbiegały od cen takich artykułów w renomowanych sklepach” A w tych renomowanych sklepach odzież prawie tka sama – szyta gdzieś w Kambodży za miskę ryżu, za to cena na półce całkiem z kosmosu.
    Poza tym taki towar u Bułgarów to chyba narodowa tradycja, pomijając ich miejscowe bazary i targowiska – szczególnie w miejscach turystycznych. Niby jakies przepisy istnieją, niby są w UE a stragany uginają się pod podróbami wszelkiej maści.

  2. nie w Kambodży. tylko pod Rzgowem nie przyjadą do Lublina tu dopiero jest tego fajansu b dużo ale lubelska policja tego nie widzi bo. …….. wiecie co mam na myśli !?????

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!