Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Obchody 84. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę (zdjęcia)

W niedzielę w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę napaści Rosji sowieckiej na Polskę. Ofiarom agresji sowieckiej poległym na Kresach Wschodnich, zamordowanym przez NKWD, zmarłym na zesłaniu i w łagrach Sybiru oddał hołd wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz pozostali uczestnicy uroczystości.

27 komentarzy

 1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Większość to stali statyści, tego typu imprez. Daj im Boże zdrowie bo za parę dni znów jakaś rocznica…

 2. Świętowanie napaści to jak impreza z okazji rocznicy gwałtu wyprawiana przez ofiarę…
  Wyzwolenie się powinno celebrować.

 3. W tym poddańczym watykanowi kraju, jest jakieś inne święto/rocznica/miesięcznica która nie była by cierpieniem ?

  • Nie. To cecha narodowa, że zamiast cieszyć się z zakończenia wojny, wolimy obchodzić uroczystości jej rozpoczęcia.

   • Dziadek ze Slamsowa

    To przykład wzięty od rządzącego Polską z entego rzędu KK ( nie mylić z amerykańskim Ku Klux Klanem). Celebruje się tzw. mękę Pańską, zamiast np. cieszyć się, że pewnemu Żydowi ponoć udało się zmartwychwstać.

 4. To trzeba przypominać aby nasi potomkowie pamiętali że Polskę w 1939 roku napadli dwaj główni złoczyńcy a ten ze wschodu był równie okrutny. W latach zniewolenia próbowano nam wmawiać że nasz sojusznik wschodni nam pomagał a on przecież realizował umowę podziału Polski. Musimy pamiętać o bohaterach i przypominać prawdziwą historie aby inni jej nie fałszowali.

  • To zależy, bo ponad 60% społeczeństwa nie utożsamia się mentalnie i kulturowo z partią rządzącą. Nacjonalizm narodowy poganiany religią, do tego rzeka pieniędzy do kościoła a na remonty dróg nie ma. To co się dziwisz że komuna która likwidowała analfabetyzm w Polsce w latach 50 XXw była dla nich wyzwoleniem.

  • Pamiętaj o 3 agresorze, z południa.

  • A co zrobił ten anglosaski podpuszczacz który obiecał biednym lub bardziej głupim, że natychmiast będzie nacierał żeby wybić Hitlerowi napaść na Polskę?

  • Był też trzeci agresor – Słowacja, rządzona przez księdza Tiso. A co ciekawe, po ogłoszeniu niepodległości przez Słowację w marcu 1939 roku, Polska była pierwszym krajem, który pogratulował niepodległości.

 5. Może redakcja przypomni łaskawie w której części globu było takie państwo jak zwiazek sowiecki i czemuż na kilkunastu cmentarzach i tysiącach kawter i mogil jest żołnierzy radzieckich lub rosyjskich a próżno szukać sowieckich

  • A gdzie w tekście są słowa „związek sowiecki”? I gdzie zostało napisane, że to państwo?

  • A gdzie to przeczytałeś w tym tekście? Ja nie widzę takich słów, jak „związek sowiecki”. Możesz napisać, gdzie to jest?

 6. Do Kamcio a propos ukrzyżowania, o których wspominałeś, może któryś pisior dałby się krzyżować, ale najpierw pokaż mu jak to się robi. – wypróbuje na sobie.

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Nie trzeba specjalnie pokazywać, przykłady jak to się robi można znaleźć na bez mała każdym skrzyżowaniu , rozstajach dróg, a nawet na dachach, z salą „przenajświętszego” Sejmu RP włącznie.

 7. O jest i poseł T…..w. Figurant i etatowy statysta państwowych uroczystości. Żadnej pracy się nie czepi, całe życie na państwowym garnuszku. Taki to ma życie. W okresie przedwyborczym jakoś bardziej aktywny. I ludzie takie coś wybierają żeby ich reprezentował….

 8. Związek Radziecki to nie tylko Rosja radziecka, ale też m.in. Białoruska SRR, Ukraińska SRR, Gruzińska SRR. Obywatele każdej z tych republik, pod przywódcwem wąsatego Gruzina 17 września dokonali zdradzieckiej napaści na Polskę.

 9. ruska swołocz do dzis tak samo sie zachowuje jak widac za wschodnia granica

  • Dziadek ze Slamsowa

   Dziwisz się przecież u nich to ich narodowo kulturowe tradycje, wyssane z lekiem matek

 10. Lewactwo traktować jak gnidy.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo