Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Noc sylwestrowa w Lublinie i regionie: Bójki, awantury domowe, próby samobójcze, płonące wc, a nawet poród (zdjęcia)

W noc sylwestrową w naszym regionie najwięcej pracy mieli ratownicy medyczni i policjanci. O dziwo spokojnie upłynęła ona dla strażaków. Bezpiecznie było też na drogach.

Noc sylwestrowa dla służb ratunkowych to jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku. Nie inaczej było tym razem, choć w porównaniu do ubiegłych lat widać częściową poprawę. Mowa tu o incydentach z fajerwerkami, których było znacznie mniej. Jak wskazują ratownicy wpływ na to ma m.in. fakt, iż coraz więcej osób rezygnuje z witania Nowego Roku w ten sposób, do tego wyroby pirotechniczne są bezpieczniejsze.

Zazwyczaj od północy strażacy mieli pełne ręce roboty. Tym razem w całym regionie zanotowano zaledwie 15 interwencji. Dla porównania tyle wyjazdów mieli jeszcze rok czy dwa lata temu sami strażacy z Lublina. Tradycyjnie już płonęły głównie śmietniki. Tak było m.in. w Konopnicy, gdzie mieszkańcy powiadomili, iż grupa młodzieży podpaliła coś na przystanku, po czym pojawiły się płomienie i dużo dymu. W Lublinie podpalony został też przenośny szalet typu toy-toy.

Jeżeli chodzi o zespoły ratownictwa medycznego, to tu w województwie lubelskim zanotowano ok. 400 interwencji. Jednak tylko dwie związane były z wyrobami pirotechnicznymi. W obu przypadkach były one niegroźne. Ratownicy wskazują, iż do północy niewiele się działo, a po minięciu tej godziny od razu zaczęły napływać zgłoszenia. Wiele wyjazdów dotyczyło pomocy osobom biorącym udział w bójkach czy awanturach domowych. W Lublinie były też przypadki prób samobójczych, w tym nawet osób nieletnich, zanotowano poparzenie, a nawet wyjazd do porodu.

Ogrom pracy mieli za to lubelscy policjanci. Tu zgłoszenia napływały jedno za drugim. Wiele z nich było z kategorii pilnych, mowa tu o bójkach, pobiciach, czy też awanturach domowych. Nie brakowało sytuacji, kiedy domownicy pod wpływem alkoholu demolowali mieszkania oraz reagowali agresją wobec najbliższych. Pocieszające jest to, iż bezpiecznie było za to na drogach. Tu dochodziło głównie do drobnych kolizji.

32 komentarze

 1. Spokojnie, w przyszłym roku dojdzie trochę wesołych, kolorowych ludzi z Afryki to Sylwester będzie na europejskim poziomie – jak w Kolonii…

  • Ale po co czekać, wystarczy wybrać się na mecz lokalnej motoryny aby zobaczyć jak walicie się po mordach maczetami jak afrykańskie plemiona nieprawdaż ?

   • potwierdzam, no i policji znacznie więcej do 22 kopaczy przyjeżdża niż do ludzi witających Nowy Rok

 2. Patole dresy i ukraińskie mendy tak się bawi Lublin

  • Dziadunio z Willolowa

   Było nie było, stolica młodzieży. Europejska nawet. Dobrze, że nas tuzg wprowadził spowrotem do ojropy, co to by było, dajcie spokój.

   • Białorus poganiana kościelnym faszyzmem i lista obecności na religii jednym słowem żygowina.

 3. No tak miasto inspiracji płonące WC, a czemu nie!!! Ktoś został zainspirowany i chciał stworzyć dzieło sztuki.

 4. Totalna opozycja

  Widzę, że pisowska propaganda już aferę wizową przyPISała Tuskowi.

 5. Wole to niż 745 spalonych samochodów we francji (realne dane z tego roku), w poprzednich latach podobnie.

Dodaj komentarz

Z kraju