Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niespokojna noc na drogach regionu. Kolizje i utrudnienia w ruchu

Marznące opady deszczu dały się we znaki kierowcom. Doszło do kilku zdarzeń drogowych, nadal miejscami jest bardzo ślisko. Uwaga piesi – niektóre chodniki pokryte są warstwą lodu.

16 komentarzy

 1. Pasierb Frania i ojciec Bimmera

  Ale urwał ??

 2. Tak jak pierwszy śnieg zawsze weryfikuje zasadność zmiany opon, powodując „złoty miłośników opon letnich”, tak pierwsza gołoledź przypomina tym, którzy nadmiernie wierzą w opony zimowe, że na lód to dobre są co najwyżej kolce ?

 3. Piaskarki pracują… Ale na biegu jałowym na placu…

 4. Może wystarczy zwolnić i zacząć myśleć i przewidywać .
  Zazwyczaj w każdym nowym aucie jest informacja o temperaturze i ostrzeżenie o gołoledzi , ale co tam radio głośniej i do przodu.

 5. Czytelnik oburzony że policja przyjechała po 20 minutach….. A co Wy myślicie że Policja to fruwa jak jest tak ślisko…. Tym bardziej że na noc jest najczęściej dwa patrole na powiat. Taka prawda i nikt nie będzie jechał jak wariat do zdarzenia bo Policjanci to też ludzie i mają do kogo wracać po pracy bo służbą to już tego nie można nazwać….

 6. O 5:00 było ścięte lodem, ale o 7:00 już tylko mokro.

 7. Niedostosowanie prędkości do warunków, stałe orzeczenie policji na drogach a może by toktos w końcu zmienił i państwo zaczęło odpowiadać za stan dróg jak my wszyscy kierowcy to dobrze znamy szkoda tylko że ci co biorą za to grube pieniądze zapominają i tym że piach nie zastopi soli

  • Pablo… „Niedostosowanie prędkości do warunków” to wszystko, co można powiedzieć o przyczynach zdarzenia związanego z białym coupe ze zdjęć…

   „ZDW w Lublinie zarządza siecią dróg wojewódzkich o łącznej długości 2172,803 km. Długość dróg miejskich to 184,147 km, zaś zamiejskich 1988,147 km” – to cytat ze źródeł internetowych… Powiedz mi więc, mądralo, w jaki sposób prawidłowo zareagować mają służby aby opad deszczu wywołujący gołoledź w kilkanaście minut został przez nie w kwadrans „zneutralizowany”…

   A w kwestii soli… piach jej nie zastąpi, to fakt 😉 Większość narzekających na pogorszenie warunków jazdy kierowców pasuje mi jednak do powiedzenia o „złej baletnicy, której przeszkadza rąbek u spódnicy”. Umiesz liczyć – licz na siebie… Nie zawiedziesz się.

 8. Tatuś kupi nową furę.

 9. Oczywiście że drogi mogły by być lepiej i skutecznie posypywane ale na występującą gołoledź jest tylko 1 ratunek zmniejszenie prędkości i tyle. Dziś rano na Alei Armii Krajowej nie brakowało ścigantów na lewym pasie.

  • Pod koniec tygodnia nadają większe opady śniegu… „Parafrazując klasyka: „lubię zapach palonego sprzęgła o poranku”.
   Rzecz jasna – nie swojego ?

 10. A taki ładny Amerykański szkoda

Z kraju