Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na wjeździe do Lublina od strony Bychawy powstanie chodnik. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu

Mieszkańcy, aby dotrzeć na przystanek komunikacji miejskiej, nie będą musieli już przemieszczać się poboczem ruchliwej drogi. Do końca miesiąca powstanie chodnik. W czasie prac będą występowały utrudnienia w ruchu.

W poniedziałek 11 października rozpoczną się prace związane z budową chodnika przy ul. Osmolickiej w Lublinie. Chodzi o wjazd do miasta od strony Bychawy. Inwestycja realizowana będzie na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą do Mętowa, do przystanku komunikacji miejskiej na wysokości sklepu Stokrotka.

Chodnik ma mieć około 425 m długości oraz od 1,5 do 2 m szerokości. Zostanie połączony z ciągiem pieszym, jaki powstał przy drodze Prawiedniki – Mętów i zapewni bezpieczeństwo pieszym, którzy obecnie muszą poruszać się poboczem ruchliwej drogi, aby dotrzeć na przystanek komunikacji miejskiej. W ramach zadania powstanie także nowe przejście dla pieszych.

Na czas wykonywanych prac drogowcy zajmą część jezdni. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Dodatkowo w obrębie skrzyżowania ruchem mają kierować ręcznie pracownicy wykonawcy. Utrudnienia potrwają do 27 października.

(fot. Google Street View)

12 komentarzy

 1. znowu pół roku utrudnień w dojeździe do Lublina

 2. Idzie zima to do roboty

 3. A kiedy reszta drogi?

  • Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   Popatrz: tyle lat po wojnie, a dopiero teraz robią chodnik, poczekaj, za drugie tyle lat zorientują się może, że i resztę drogi trzeba zrobić… kto wie co przyniesie jutro…

 4. Długo pojeździliśmy bez utrudnień. To jest cyrk na kółkach.

 5. Cieee chorobaaaa !!!

  Wiecie co mnie w tym zadziwia najbardziej ? To że tyle lat po wojnie, a nawet po radosnym socjalizmie, dziesiątki lat tej, pożal się Boże, demokracji, a Wam teraz nagle chodnik zrobią…
  Z drugiej strony to nic dziwnego… budowa kościołów i pomników miała tzw. priorytet…

 6. W końcu!! To wstyd żeby wjazd do miasta tak wyglądał! Strach iść na piechotę do sklepu!