Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miały być firmowe buty. Co było w pudełku?

Mieszkanka gminy Zamość w sieci znalazła ogłoszenie sprzedaży firmowych butów. Za wiedzą i zgodą mamy korzystając z internetowego sklepu kupiła je. Po opłaceniu przesyłki i otrzymaniu pudełka z butami okazało się, że w środku był inne buty niż te zamówione.

Córka 43-letniej mieszkanki gminy Zamość kupiła za pośrednictwem Internetu buty. Miały być to czarne nowe sportowe buty znanej marki. Za wiedzą i zgodą 43-latki nastolatka złożyła zamówienie wybierając opcję płatności przy odbiorze.

– Po kilku dniach kurier dostarczył przesyłkę, za którą 43-latka zapłaciła przy użyciu karty 240 złotych. Po pewnym czasie otworzyły paczkę. Niestety nie było w niej zamawianych markowych butów, a zwykłe szare sportowe.43-latka natychmiast napisała maila do sprzedawcy chcąc wyjaśnić sytuację, niestety nikt nie odebrał korespondencji – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Co więcej, okazało się również, że podany na stronie numer telefonu sprzedawcy jest nieaktywny, a wskazany adres firmy nie istnieje. Czytając komentarze innych internautów zauważyła wiele negatywnych wypowiedzi na temat tego sprzedawcy. Wynikało z nich, że duża liczba osób została przez niego oszukana. 43-latka sprawę zgłosiła policjantom.

Miały być firmowe buty. Co było w pudełku?

Nie daj się oszukać w trakcie zakupów w sieci

Aby uniknąć oszustw podczas zakupów internetowych, warto przestrzegać kilku kluczowych zasad:

  1. Sprawdź wiarygodność sprzedawcy: Przed dokonaniem zakupu zawsze sprawdź opinie o sprzedawcy lub sklepie internetowym. Wyszukaj informacje w Internecie i sprawdź, czy firma ma pozytywne recenzje od innych klientów.
  2. Bezpieczne płatności: Używaj bezpiecznych metod płatności, takich jak karty kredytowe lub renomowane systemy płatności online (np. PayPal). Unikaj przelewów bezpośrednich na konta osobiste sprzedawców.
  3. Ostrożność przy ofertach „za dobrze, aby były prawdziwe”: Jeśli oferta wydaje się zbyt korzystna, np. cena jest znacznie niższa niż na innych stronach, może to być znak, że coś jest nie tak.
  4. Przeczytaj politykę zwrotów i gwarancji: Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że rozumiesz politykę zwrotów i gwarancji oferowaną przez sprzedawcę.
  5. Uważaj na fałszywe strony internetowe: Sprawdź adres URL sklepu internetowego. Fałszywe strony często używają adresów bardzo podobnych do tych popularnych sklepów, ale z drobnymi różnicami.
  6. Korzystaj z bezpiecznych połączeń internetowych: Unikaj dokonywania zakupów i wprowadzania danych kart kredytowych, korzystając z publicznych sieci Wi-Fi.
  7. Zachowaj dokumentację: Zapisuj lub drukuj potwierdzenia zamówień i wszelką korespondencję związane z zakupem.
  8. Aktualizuj oprogramowanie: Upewnij się, że Twój komputer ma zainstalowane najnowsze aktualizacje zabezpieczeń i antywirusowe

18 komentarzy

  1. kierowcadyliżansu

    Balenciaga jak nic.
    240 zł to okazja.

  2. Znowu Zamość nabity w butelkę

  3. W momencie zamawiania butów, adres firmy istniał, a negatywnych komentarzy nie było?

    • Udajesz kretyna czy jesteś nim?

      • Zadałem sensowne pytanie, obrazujące „prześwietlanie” kontrahenta po fakcie. Te informacje były jednakowo dostępne przed i po transakcji – i były wystarczające do zaniechania jej.
        Parę klas podstawówki masz, w których nauczyli cię odpowiadać według klucza. Chęci samodzielnego i logicznego myślenia w tobie nie wykształcili.
        Wystarczyło, że byś nie zabrał głosu, a nikt by się nie dowiedział, że jesteś chamem i przygłupem…

  4. Dlatego w Zamościu wygrał PiS

    • Nikt was tak nie wydyma jak ryży szwab.

    • To jeszcze wytłumacz, dlaczego w więzieniach KO miało przewagę…
      Ci, co się dali tam osadzić, także bystrością nie grzeszą, są tylko mniej uczciwi i bardziej leniwi.

      • ważne że w kościele wygrał pis, impreza u tadzia i tańce godowe, ale czego się nie robi dla pieniędzy.

        • Gdy zadaję pytanie o X, to interesuje mnie odpowiedź w temacie X, a nie anegdota o Y czy Z.
          Wydajesz się pojmować świat w kategorii:
          -Ukradł to Pan?
          -Sąsiad ukradł więcej.

          • kto mówił „tamci kradli więcej” ?
            dlaczego mieli większe poparcie ? pewnie w więzieniu kiełbasa wyborcza tej partii lepiej smakowała

          • a może nie chcieli być sługami sąsiedniego narodu i wybrali gorsze zło?

  5. Z dwojga złego mogli wysłać cegłę. A tak przynajmniej jest w czym chodzić. Inna rzecz, że każdemu może się zdarzyć. Dlatego trzeba kupować z zabezpieczoną przesyłką przez portal – dostajesz paczkę, sprawdzasz, czy jest zgodna z zamówieniem i wtedy dopiero potwierdzasz, a sprzedający otrzymuje środki. Jeżeli się nie zgadza to kasy nie dostanie.

  6. Odkad mamy wiecej przybyszow bedzie wiecej takich histori do czytania

  7. Dziadunio z Willolowa

    Wielu wyśmiewa, wykpiwa „alledrogo”, ale na tej platformie temat byłby króciótki. Zwrot w terminie 14 dni bez podania przyczyn, w razie problemów ze zwrotem kasy platforma zwraca i przejmuje roszczenie. Na pozostałych? Szkoda gadać, najpierw to w ogóle trzeba udowodnić, że nie podmieniło się przedmiotu samemu przy otwieraniu paczki, mnóstwo zdjęć do wysłania, wniosków do wypełnienia, a na koniec studenciak pełniący obowiązki obsługi klienta umywa ręce i odsyła do policji i sądu, zakładać sprawę cywilną, bo poniżej 800 zeta to nikt się nad sprawą nie pochyli.

  8. Będzie tylko gorzej peło do koryta się pcha na chama

Dodaj komentarz

Z kraju