Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: rusza akcja bezpłatnych konsultacji dla par chcących skorzystać z rządowego programu in vitro

To już pewne, rząd ruszy z finansowaniem in vitro w czerwcu tego roku. Choć ostateczne kryteria kwalifikacji do programu nie są jeszcze znane, przed każdą procedurą zapłodnienia pozaustrojowego niezbędne jest wykonanie odpowiednich badań. Eksperci zachęcają, by nie czekać do ostatniej chwili i już teraz rozpocząć przygotowania, które pozwolą zakwalifikować się do programu zaraz po jego wejściu w życie.

Z myślą o parach chcących skorzystać z dofinansowania, Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum w Lublinie organizuje akcję bezpłatnych konsultacji. Konsultacje będą przeprowadzać doświadczeni specjaliści medycyny rozrodu, którzy na co dzień z sukcesami leczą pacjentów m.in. w ramach miejskiego programu dofinansowania in vitro.

– To inicjatywa, która pozwoli parom spokojnie i bez pośpiechu skutecznie przygotować się do startu rządowego programu w czerwcu. Podczas konsultacji omówimy krok po kroku dalsze działania, wyjaśnimy wszelkie wątpliwości związane z samą procedurą i ustalimy indywidualny plan diagnostyki, którą trzeba wykonać przed zabiegiem in vitro. Taka wiedza pozwoli też zmniejszyć stres, który wiąże się z leczeniem niepłodności i umożliwi parze skupienie się na realizacji marzenia o dziecku” – mówi dr n. med. Joanna Banaś – ginekolożka, zajmująca się leczeniem niepłodności w Klinice Gyncentrum w Lublinie.

W walce z niepłodnością liczy się czas. Przyjmuje się, że bezskuteczne starania o dziecko dłużej niż sześć miesięcy powinny skłonić parę do konsultacji z lekarzem. Niepłodność to problem wielowymiarowy, za którym mogą stać problemy hormonalne, zaburzenia jajeczkowania, wady anatomiczne narządów rodnych, niskiej jakości nasienie lub choroby genetyczne i immunologiczne. Dlatego nie ma jednego, wspólnego dla wszystkich pacjentów, zestawu badań, jakie należy wykonać, by znaleźć przyczynę problemu.

– Odpowiednia i szybka diagnoza to klucz do sukcesu. Dlatego na konsultacje zapraszamy zarówno pary, które dopiero rozpoczynają diagnostykę lub są w jej trakcie, jak również te, które mają już za sobą nieudaną próbę zapłodnienia pozaustrojowego i chcą zwiększyć swoje szanse na powodzenie podczas kolejnego podejścia  – tłumaczy dr n.med. Dariusz Mercik  – ekspert w zakresie leczenia niepłodności i endokrynologii rozrodu Gyncentrum.

Na wizytę powinni zgłosić się oboje partnerzy. Warto zabrać ze sobą dotychczasową historię leczenia, historię przebytych operacji oraz inne dokumenty medyczne, które mogłyby pomóc przy ocenie stanu zdrowia. Na konsultację można umówić się pod numerem infolinii: +48 799 393 652 lub poprzez stronę internetową kliniki: https://gyncentrum.pl/pierwsza-wizyta-nieplodnosciowa/ . Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum od ponad 20 lat pomaga niepłodnym parom spełnić marzenie o potomstwie. Ma swoje oddziały w ośmiu miastach w Polsce: w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Lublinie, Warszawie, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Posiada własne zaplecze diagnostyczne oraz szpital specjalizujący się w leczeniu trudnych przypadków medycznych. Jest realizatorem dziesięciu miejskich programów leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, w których skuteczność kliniki sięga nawet 80% już przy pierwszej próbie in vitro.

 

Jeden komentarz

  1. a co będzie jak się spotkają takie kazirodztwo

Dodaj komentarz

Z kraju