Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Let’s eat ŻUR [ʒur] together!”, czyli wielkanocny poczęstunek dla studentów pozostających w akademikach UMCS

W Wielką Sobotę (3 kwietnia 2021 r.) od godziny 10:00 żakom, pozostającym w okresie Wielkanocy w domach studenckich Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zostaną dostarczone wcześniej przygotowane i zapakowane porcje śniadaniowe.

Z pakietów będą mogli skorzystać studenci, którzy z powodu pandemii oraz dużych odległości od swoich domów nie będą w stanie spędzić okresu świątecznego z najbliższymi. Warto zaznaczyć, że większość studentów pozostających w akademikach UMCS to osoby innych narodowości.

Około 700 porcji zostanie przygotowanych przez pracowników stołówki akademickiej „Trójka”, a w zestawie śniadaniowym znajdzie się.: żurek wielkanocny z oddzielnie przygotowanym pakietem zawierającym jajko oraz świeże pieczywo. Zestawy zostaną dostarczone przez współpracujące z uczelnią Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS.

Również dzisiaj o godzinie 12:00 rozpocznie się spotkanie online na platformie MS Teams, w czasie którego będzie możliwość rozmowy w świątecznej atmosferze z Prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia UMCS – prof. Dorotą Kołodyńską, Pełnomocnikiem Rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia – dr Eweliną Panas, Dyrektorem Centrum Promocji UMCS – dr. Marcinem Gołębiowskim oraz przedstawicielem ZUSS UMCS – Maciejem Cieciorą.

To dobra okazja, by na chwilę przed Wielkanocą spędzić czas razem jako społeczność akademicka. Inicjatorem akcji jest Centrum Promocji UMCS oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS we współpracy ze Stowarzyszeniem Legia Akademicka UMCS.

„Let’s eat ŻUR [ʒur] together!”, czyli wielkanocny poczęstunek dla studentów pozostających w akademikach UMCS

(fot. pixabay.com, UMCS)

3 komentarze

  1. Wy tam w lubelskim to byście jeden drugiego w plecy kopneli, takie mam odczucie po czasowym pobycie w tym regionie. Dobrze ze wyjechałem, w mojej ocenie lubelskie całe powinno być pod nadzorem Białorusi, żebyście sobie sami krzywdy nie zrobili.

    • Mateusz Matt Kokainko

      Za to wy w tej Warszawie to Europejczyki pełną gębą, tylko słoma z butów wystaje i zaciągacie podczas mówienia jak emeryt chwilówki.

  2. Mieczysław Krab operator działa Krab

    Czyli Lublin to już nie Polska? O ile się nie mylę, nawet za komuny obowiązującym studentów językiem był polski. Nie rosyjski. Nie angielski.

Wiadomości z info112