Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejni crossowcy wpadli w lesie. Strażnicy namierzyli ich za pomocą drona (zdjęcia)

Mieszkańcy skarżyli się na ryk silników dochodzący z pobliskiego lasu. Straż leśna postanowiła wykorzystać drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Dwóch mężczyzn wpadło na gorącym uczynku.

W ostatnim czasie do Nadleśnictwa Świdnik zaczęły docierać informacje o miłośnikach offroadu, którzy upodobali sobie las Chodyłówka koło Częstoborowic. Teren tam jest mocno urozmaicony, do tego występują liczne wąwozy i jary. Również mieszkańcy okolicznych miejscowości zaczęli skarżyć się na uciążliwy hałas wywołany rykiem silników.

Jak wyjaśnia Komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Świdnik Marcin Kawka, poza uporczywym hukiem przeszkadzającym okolicznym mieszkańcom czy zwierzakom i pracownikom pobliskiego schroniska dla psów, systematyczne weekendowe przejazdy crossowców stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa rodzin i osób spacerujących po leśnych ścieżkach w tej okolicy, nie wspominając o szkodach wyrządzanych w ekosystemie leśnym.

Teren ten został objęty nadzorem przez straż leśną. Patrol postanowił wykorzystać drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Dzięki niemu strażnicy ustalili trasę, którą poruszają się motocykle crossowe, a także dokładną lokalizację jednośladów. Dwóch motocyklistów zatrzymanych zostało na gorącym uczynku.

– Obaj nie mieli przy sobie dokumentów tożsamości, a pojazdy, którymi się poruszali nie były zarejestrowane i ubezpieczone. W związku z tym, na miejsce wezwano policję. Obaj crossowcy zostali ukarani przez Straż Leśną mandatami w wysokości 500 złotych – tłumaczy Marcin Kawka.

Na tym jednak sprawa się nie kończy. Wobec obu mężczyzn teraz czynności prowadzą policjanci. Postępowanie będzie miało swój finał na sali sądowej.

27 komentarzy

 1. To nie można jeździć motorem po lasach? Jakbym kupował taki sprzęt to tylko i wyłącznie po to.

 2. Tyle lasow wycietych pod budowe autostrad i nikt kary nie otrzymal. Wynika z tego ze tylko pic najlepiej, wtedy skarb panstwa sie wzbogaca

 3. 500zl to jakis zart tyle to sie dostaje za zle parkowanie

 4. Ja wam wszystko wyprostuje

  Problem sam by się rozwiązał jak by Policja każde takie zdarzenie zgłaszała do UFG ale Policja tego nie robi, a dla nich jakaś grzywna 500zł to nic i dlatego ciągle jeżdzą ten problem tkwi na szczebluPolicji

  • Nie moge z pustakami

   jestes za glupi zeby zrozumiec ze to STRAZNICY LESNI dali 500zl? a potem jeszce policja zostala wezwana wiec maja kolejne konsekwencje? za brak dokumentow itp? MYSL przyglupie

 5. Twarze pokażcie a nie cenzura

 6. To samo na Włostowicach w Puławach, jazda na jednym kole przez osiedle to norma…

 7. Wredni ci strażnicy, popsuli dzieciom zabawę.
  Całe lata bezstresowego wychowywania roszczeniowych rozwydrzeńców, a tu diabli strażników nadali.

 8. Gnoje niszczące przyrodę.Zabrac im te demoniczne maszyny

 9. Kiedyś w Świdniku był klub motorowy i cross był bardzo popularny. Był nawrr mistrz Polski w jeździe crossowej że Świdnika, a teraz mandaty dają. Wszystko zniszczone. Polaki mają siedzieć w domu przed telewizorem i oglądać ogłupiajace programy jedząc przy tym śmieciowe jedzenie z mcdonaldów czy innych lidlów, biedronek i aldików. Żenada.

 10. BRAWO Straż Leśna. Wreszcie jakieś światełko w tunelu, że coś się poprawi z tymi crossami i qadami w lasach…

Dodaj komentarz