Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna partia cukru z Ukrainy nie wjedzie do Polski

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie poinformowała dzisiaj, że na polski rynek nie zostanie dopuszczona kolejna partia cukru z Ukrainy. Towar miał zawyżoną wilgotność.

– IJHARS w Lublinie wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski 48 000 kg cukru importowanego z Ukrainy z powodu niezgodnej z prawem zawyżonej wilgotności. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności – poinformowała w czwartkowym komunikacie Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie.

To kolejna w ostatnim czasie decyzja urzędu w sprawie produktów z Ukrainy i kolejna dotycząca ukraińskiego cukru. Oprócz tego Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie w tym miesiącu zakazała wwozu na teren Polski m.in. cebuli i malin.

Przypomnijmy, IJHARS sprawuje nadzór nad jakością handlową artykułów rolno-spożywczych w produkcji i obrocie, w tym wywożonych za granicę, kontrolę jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych sprowadzanych z zagranicy, w tym kontrolę graniczną tych artykułów, dokonywanie oceny i wydawanie świadectw w zakresie jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

34 komentarze

 1. Dobromir (naprawdę pomysłowy)

  Ten przesypany w polskie torebki jest biały i po niecałe 4 zł/kg i myślę, że gdyby nie ukraiński, to ten tylko dlatego dobry bo polski, kosztowałby jakieś 8-12 złotych.

  • Ale Tobie serio nie zależy co jesz ? Tylko za ile ?

   • Dobromir (naprawdę pomysłowy)

    Taniej wcale nie znaczy gorzej, a kupowanie np. w Bierdronkach nie traktuję jako kwas, kichę i obciach (3w1).
    Od czasu jak widziałem tam twoją matkę.

    • Po komentarzu można się domyślić skąd pochodzisz. A co do cukru – skoro sam proces uprawy jest dużo bardziej toksyczny niż ten europejski, to co się dzieje przy przetwarzaniu? W Europie mamy kontrolę na każdym kroku, a na Ukrainie i w wielu krajach poza UE jest wolna amerykanka. Jeśli gospodarstwa i przedsiębiorstwa na Ukrainie chcą do nas eksportować – ok. Tylko na naszych warunkach produkcji. A przepraszam – już władze Ukrainy zapowiedziały że jeśli wejdą do UE to nie chcą żadnych dopłat i dofinansowań , byle tylko produkowali na tych zasadach jak dotychczas bo im wystarczy dostęp do rynku UE. Chyba o czymś to świadczy

 2. Rozumiem, że ten cukier sam się kupuje i sprowadza do Polski ?

 3. Wjedzie wjedzie tylko z innej strony..!

Dodaj komentarz

Z kraju