Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie więcej autobusów nad Zalew Zemborzycki. Komunikacja miejska w długi weekend majowy

Tak jak co roku, na długi majowy weekend, ulegną zmianie rozkłady jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej. Będą one obowiązywać od najbliższej soboty, 27 kwietnia.

Przede wszystkim, z uwagi na rozpoczynający się sezon wiosenno – letni Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wydłużyć trasę linii nr 15. Autobusy będą kursowały do pętli w lesie Dąbrowa. Zapewni to mieszkańcom łatwiejszy dojazd nad Zalew Zemborzycki. Z tego samego powodu w weekendy na liniach nr 15 i 40 mają kursować autobusy przegubowe. Zmianie ulegną też godziny odjazdów na tych liniach.

Jeżeli chodzi o kursowanie autobusów i trolejbusów w majowy weekend, to w poniedziałek 29 kwietnia i we wtorek 30 kwietnia będzie obowiązywał rozkład jazdy oznaczony jako „Dzień Powszedni – Specjalny”. W środę 1 maja „Dzień Świąteczny – Rok Szkolny”, w czwartek 2 maja „Dzień Świąteczny – Specjalny”, w piątek 3 maja „Dzień Świąteczny – Rok Szkolny”, w sobotę 4 maja „Sobota – Rok Szkolny” zaś w niedzielę 5 maja „Dzień Świąteczny – Rok Szkolny”.

Z innych zmian warto wspomnieć o uruchomieniu nowego przystanku dla linii nr 28: Osmolice – rondo NŻ 02, czy też zmianie statusu przystanku Wyszyńskiego-cmentarz z NŻ na przystanek stały. Opóźniony zostanie też odjazd jednego kursu linii nr 301 z os. Poręba w dni powszednie z godz. 16.26 na godz. 16.43.

11 komentarzy

 1. kto tam bedzie jezdzil jak tam taki syf,

  • Renata Męczykoń

   Czarni na grilla. Pojedź kiedyś to zobaczysz jak się Afryka bawi – już są u siebie.

 2. nie lewak anty PIS -won z Polski

  bilet w jedną stronę dla PISuarów

 3. Po co tam jechać jak zjada się tam trykociarze w rowerach po kilka kola bijący swoje kolejne życiowe czasy przejazdów. Jedna wielka patologia rowerowa a nikt nie pilnuje ich z jaką prędkością jadą. Prędzej zmiotą ciebie razem z dzieckiem niż zadzwonią dzwonkiem… Wlazles na drogę dla rowerów. Nie zasługujesz żeby żyć. Tu jest droga rowerowa mogę jechać tak szybką jak chcę i mieć innych w zaciasnych portaskach.

  • Czy chodzisz też środkiem jezdni jak jeżdżą samochody? Droga dla rowerów jest drogą dla rowerów. Koniec, kropka.

  • Też mam podobne obserwacje, i być może to przez te ciasne portki oni,one są takie ciasne Wieśki.

  • I z czym masz problem? Włazisz na własne ryzyko,

  • 1. Do ilu/jak często kolizji/wypadków tam dochodzi?
   2. Jeżdżący szybciej omijają takie CPRy. Nawierzchnia słaba, ruch ogromny, odcinek zakróciutki nawet na krótką przejażdżkę.
   3. Wcale nie twierdzę, że nie trafi się tam cham/bandyta na rowerze, ale większość tamtędy jeżdżących to niedzielni rowerzyści, rodziny, dzieci.
   4. Pomimo punktu 3. mimo wszystko wolę spotkać chama/bandytę na rowerze niż takigo samego chama/bandytę w aŁdi, czy jakimkolwiek innym samochodzie.

  • Pospaceruj sobie dzbanie z dzieckiem po ulicy, zobaczymy czy reakcja kierowców będzie bardziej uprzejma niż rowerzystów 😀

 4. ztm kochany,, a przerwy dalej po 4 minuty bede mial czy skracacie?

Dodaj komentarz