Kilkuset świdnickich uczniów uczyło się bezpiecznej jazdy na rowerze

Najpierw była nauka zasad ruchu drogowego z elementami pierwszej pomocy, na koniec zaś egzamin, w którym uczniowie zdobywali kartę rowerową. Ma to zapewnić im bezpieczeństwo podczas wakacji.

W Świdniku zakończyła się akcja zorganizowana przez straż miejską, której celem było nauczanie dzieci zasad bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy na rowerze. Wzięło w niej udział ok. 500 uczniów czwartych klas z czterech szkół podstawowych, jakie znajdują się na terenie miasta. Całość zakończyła się egzaminami na kartę rowerową, które trwały przez cały tydzień.

– Prowadziliśmy zajęcia z zasad ruchu drogowego, ratownicy mówili o pierwszej pomocy, jak np. opatrzyć ranę, były zajęcia z fantomem, uczyliśmy podstaw serwisu rowerowego czyli wymiany dętki czy założenia łańcucha, mieliśmy również przejazd po mieście dzięki, któremu dzieci oswajały się z jazdą po ulicy – wylicza Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

W trakcie egzaminu, który składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, sprawdzano wiedzę, jaką dzieci nabyły w trakcie kursu. Specjalnie w tym celu na miasteczku rowerowym przy Szkole Podstawowej nr 5 przygotowany został tor do jazdy. Jak dodają strażnicy miejscy, dla dzieci, które nie zdały teraz egzaminu lub z różnych powodów nie mogły się na niego stawić, przeprowadzony zostanie dodatkowy sprawdzian we wrześniu.

(fot. Straż Miejska Świdnik)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Ta w przeciwsłonecznych to jakaś wyrośnięta uczenica , chyba nie najlepiej jej idze w szkole??, ale na rowerze wspaniale trzyma równowagę.

 2. Inżynier sprzedaży i obsługi klienta w zakresie ochrony roślin

  Pytanie tylko po co to robią. Ktoś chce być bezpieczny na drodze to nie jeździ rowerem. I tyle filozofii. Może miast Świdnik ma za dużo pieniędzy.

  • Bo poruszanie się samochodem gwarantuje bezpieczeństwo.

  • Bezpieczny jest ten kto ciężarówką parkuje w drzwiach od dyskontu. Wszyscy pozostali są głupi, bo nie dbają o swoje bezpieczeństwo.

 3. To se nauczycieli znalezli

 4. Uczą ich że zawsze na ścieżkach mają pierwszeństwo i przejeżdżając przez skrzyżowania mogą mieć wszystko w głębokim poważaniu ?

  • Jestem przekonany, że uczą ich w oparciu o aktualne przepisy, które to właśnie Ty masz w poważaniu.

 5. Wiklinowy Nocnik

  ile mandatow wlepili?

 6. Większość kierowców uważa, że rowerzyści jeżdżą fatalnie a jak uczą dzieci zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy to źle. Naprawdę trudno mi to zrozumieć. Jeżeli choć jedno dziecko dzięki temu uniknie wypadku to cała akcja ma sens i powinna być przeprowadzana cyklicznie. W Lublinie też mogli by coś takiego zrobić!

  • Gry na PC w zawieszeniu

   Zachęcając dzieci do jazdy rowerem to raczej przed zagrożeniem nie uchrania tylko wystawia.

   • Piszesz nie na temat. Mowa jest o uczeniu prawidłowych zachowań podczas poruszania się rowerem a nie o zachęcaniu do jazdy rowerem.
    Swoje dzieci trzymaj w piwnicy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online