Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden wjechał w płot, drugi potrącił psa, a trzeci porzucił auto. Wysyp pijanych kierujących (zdjęcia)

Opolscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych mężczyzn kierujących pojazdami. Pierwszy z nich wjechał w płot dostawczym fordem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Podobny wynik miał kierowca toyoty, który potrącił psa. Z kolei prawie 2,5 promila miał kierujący renaultem, który porzucił auto na poboczu i uciekł.

W piątek zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości usłyszało trzech mieszkańców powiatu opolskiego, którzy dzień wcześniej wpadli w ręce policjantów.

– W czwartek po godzinie 16.00 policjanci opolskiej drogówki w miejscowości Kępa Gostecka skontrolowali stan trzeźwości 34-latka z gminy Łaziska kierującego dostawczym fordem, który w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w płot. Po zbadaniu przez mundurowych stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił już uprawnienia do kierowania – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Jeszcze tego samego dnia w ręce mundurowych wpadł kolejny amator jazdy autem w stanie nietrzeźwości.

– Tym razem 68-latek z gminy Opole Lubelskie kierujący toyotą miał potrącić psa w miejscowości Kazimierzów. Mężczyzna został poddany przez mundurowych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. On również stracił uprawnienia do kierowania – wyjaśnia aspirant Katarzyna Bigos.

Trzeci pijany kierujący wpadł wieczorem w miejscowości Kowala Druga.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie, że samochód marki Renault miał być porzucony na poboczu drogi w miejscowości Kowala Druga. Po sprawdzeniu samochodu w policyjnym systemie policjanci ustalili jego właściciela. Okazał się nim 49-latek z gminy Poniatowa. Policjanci pojechali pod adres zamieszkania mężczyzny. Ten przyznał się do kierowania renaultem i do jego porzucenia na poboczu drogi. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Wkrótce wszyscy zatrzymani staną przed sądem.

– Kierowcy odpowiedzą za nieodpowiedzialne zachowania. Konsekwencje związane z popełnieniem tego przestępstwa są bardzo poważne. Oprócz zakazu prowadzenia tego typu pojazdów i wysokiego świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej grozi im do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Jeden wjechał w płot, drugi potrącił psa, a trzeci porzucił auto. Wysyp pijanych kierujących (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

Jeden wjechał w płot, drugi potrącił psa, a trzeci porzucił auto. Wysyp pijanych kierujących (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

Jeden wjechał w płot, drugi potrącił psa, a trzeci porzucił auto. Wysyp pijanych kierujących (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

8 komentarzy

 1. Tymi Tu Nie...

  Co to za płot jak samochód nie rozbił sie, tylko płot ustąpił.
  Róbcie jakieś solidniejsze płoty

 2. … pije naród na potęgę …

 3. Taki mamy klimat

  Ten wysyp już od trzech lat jest. Ale to propagana i hipokryzją. Chleb poszedł o 200% w górę, sery, wędliny a wóda delikatnie. Dlaczego bo chcą żebyście chlali, bo amdba pijana to głupią jak but i wszystko można z nią zrobić. Bo kasa na akcyzie jest, bo kolesie zarabiają i się dzielą. Nikogo nie interesuję twoje dobro. System powstał po to żeby ciemiężyć, ogłupiać, wykorzystywać, ograbiać tempą masę a nie pomagać.

  • Coś w tym jest. A ile swojaka teraz się pędzi. Żyję już dość długo ale ten proceder został właściwie nieformalnie zalegalizowany

 4. … nie dziwne, powiat opolski i ich produkty regionalne

 5. Psa szkoda. A te moczymordy to powinni na miejscu utylizować.

 6. Dzień kochanych kobiet powinien skutkować amnestią

 7. Ten co porzucił Renault nie musiał się przyznawać, że prowadził. Po prostu musiał się napić, bo miał scysję z teściową, a prowadził trzeźwiutki.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport