690 680 960

Jeden miał aktywny zakaz, drugi nie miał uprawnień, trzeci uderzył w drzewo. Wszyscy byli nietrzeźwi

W minioną sobotę na terenie powiatu opolskiego w ręce policjantów wpadło trzech nietrzeźwych kierowców. Wkrótce za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Pierwszy z kierujących wpadł w sobotę około południa w miejscowości Zosin. Tam doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Opel. 35-latek, który wsiadł za kierownicę pojazdu miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna był już karany za jazdę po alkoholu. Miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim.

W ten sam dzień wieczorem w miejscowości Skoków mundurowi zauważyli ruszający spod sklepu pojazd marki Opel. Tym samym pojazdem rano kierował zatrzymany 35-latek. Mundurowi natychmiast podjęli decyzje o zatrzymaniu kierującego do kontroli. Mężczyzna na widok policjantów skręcił w drogę gruntowa i podjął próbę ucieczki pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Tym razem kierowcą astry okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Co więcej, mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia przez godziną 20 w Piotrawinie w gminie Łaziska kierowca pojazdu marki Volkswagen uderzył w drzewo. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. Sprawca zdarzenia nie zaczekał na przyjazd policji i oddalił się z miejsca. Mundurowi ustalili dane kierującego, którym okazał się 36-letni mężczyzna z gminy Łaziska. Główną przyczyną zdarzenia był alkohol. Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce wszyscy mężczyźni staną przed sądem. Grozi im wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku 35-latka, który był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, zagrożona kara pozbawienia wolności wynosi do lat 5.

(fot. Policja)

9 komentarzy

 1. Dzisiaj przejeżdżając obok nich (rowerem) widziałem jak we trzech stoją na przystanku PKSu i grzecznie czekają na autobus.

 2. Myślałam, że wszyscy trzej w jednym zdarzeniu 😜 To by dopiero było kombo 🤣

 3. Gdyby było za złamanie zakazu od roku w górę bylabykara. Ale kolejny zakaz nic nie robi

 4. Prezydent już do nich jedzie.

 5. kiedy te opoje przestaną kierować pojazdami i być zagrożeniem dla innych kierujących. Moim zdaniem tylko, po złamaniu zakazu .-odsiadka

  • Największym zagrożeniem to oni są dla pieszych oraz rowerzystów. Dla kierujących (bo nie wiedzieć czemu tylko o nich wspomniałeś) oraz pasażerów także są, ale wielokrotnie mniejszym niż ci niechronieni wymienieni na początku.

 6. Znowu te wieśniaki

 7. buhahahahahahahahahahahahahahahahahaah Polska wg PiS.

 8. Czy jeden z nich to *** **** z Poniatowej?

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas