Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jak prezentuje się lubelski rynek nieruchomości w 2024 roku?

Lublin jest jednym z największych miast w Polsce, a to oznacza, że co roku komfortowej nieruchomości poszukują tu tysiące osób. W bieżącym roku planujesz kupić mieszkanie lub dom? Zobacz, jak prezentuje się lubelski rynek nieruchomości w styczniu 2024 roku – analizujemy oferty i przyglądamy się cenom.

Mieszkania w Lublinie – jakie oferty można znaleźć?

Prawie 550 ofert mieszkań na sprzedaż zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego – tyle ogłoszeń opublikowano w serwie Gethome.pl w drugiej połowie stycznia 2024 roku. Których nieruchomości jest więcej? Które mieszkania są tańsze?

Mieszkania z rynku pierwotnego

Szukasz mieszkania w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie? W Lublinie od lat aktywne są firmy deweloperskie – w styczniu 2024 roku proponują one ponad 1630 mieszkań w ramach 27 inwestycji. Metraż dostępnych lokali wynosi od 25 do 145 mkw. Oznacza to, że do wyboru są zarówno kawalerki, jak i duże, funkcjonalne apartamenty – idealne dla rodzin lub osób, które cenią sobie przestrzeń i komfort.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Lublinie z bazy serwisu Gethome.pl – przykłady:

 • Nowy Czechów. Inwestycja jest realizowana w odległości zaledwie 2,2 km od centrum, a jej wyróżnikiem będzie certyfikat BREEAM.
 • Osiedle Europejskie. To 15-minutowe osiedle położone we wschodniej części miasta, a dokładniej w dzielnicy Felin.
 • Diamentowe Tarasy. W ramach tego kameralnego osiedla, które powstaje w okolicy Zalewu Zemborzyckiego, deweloper oferuje 237 mieszkań.

Mieszkania z rynku wtórnego

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, często trzeba uzbroić się w cierpliwość – deweloperzy rozpoczynają sprzedaż lokali już na etapie „dziury w ziemi”. Nie chcesz czekać na oddanie lokalu do użytku? Baza serwisu Gethome.pl zawiera również mieszkania z rynku wtórnego. W których dzielnicach można znaleźć najwięcej ofert?

Mieszkania na sprzedaż mieszczą się w praktycznie każdej dzielnicy Lublina. Spory wybór nabywcy mają w dzielnicach zlokalizowanych blisko Śródmieścia – należą do nich Wieniawa, Sławinek, Rury, Bronowice i Za Cukrownią. Osoby poszukujące nieruchomości w spokojnej okolicy powinny zainteresować się też dzielnicą mieszkalną Czuby.

W drugiej połowie stycznia 2024 roku w bazie serwisu Gethome.pl znaleźć można 176 ogłoszeń o sprzedaży mieszkań pochodzących z rynku wtórnego. Lokale mają od 19 do 314 mkw. W podziale na liczbę pokoi dane prezentują się następująco:

 • mieszkania 1-pokojowe – 9 ogłoszeń;
 • mieszkania 2-pokojowe – 52 ogłoszenia;
 • mieszkania 3-pokojowe – 69 ofert;
 • mieszkania 4-pokojowe – 42 ogłoszenia;
 • mieszkania 5-pokojowe i więcej – 8 ofert.

Wybierz komfortowy dom w Lublinie – gdzie są zlokalizowane domy na sprzedaż?

Cenisz sobie prywatność i przestrzeń? Czas wolny chcesz spędzać w przydomowym ogródku? Wybór jest prosty – zakup domu jednorodzinnego. W styczniu 2024 roku na terenie Lublina dostępne są wyłącznie domy z rynku wtórnego – kupujący mogą zapoznać się z 37 ogłoszeniami.

Domy na sprzedaż w Lublinie z bazy serwisu Gethome.pl położone są w różnych częściach miasta. Śródmieście, Wieniawa, Wrotków, Dziesiąta, Bronowice, Ponikwoda i Konstantynów – to przykładowe dzielnice, w których można znaleźć po kilka ofert domów. Powierzchnia wystawionych na sprzedaż nieruchomości wynosi od 88 do 549 mkw. Średnia powierzchnia domu 3-pokojowego to 98 mkw., z kolei 4-pokojowego – 136 mkw.

Jakie domy wystawia się na sprzedaż w Lublinie? Propozycje różnią się nie tylko metrażem, ale również stanem technicznym. Na początku 2024 roku w sprzedaży znajdują się:

 • Domy wyremontowane i gotowe do zamieszkania. Ponieważ są one urządzone w różnych stylach (od klasycznego przez skandynawski aż po nowoczesny), każdy nabywca znajdzie coś dla siebie.
 • Domy do remontu. Mają one tę zaletę, że zapewniają duże możliwości aranżacji – dom można urządzić zgodnie ze swoim gustem i oczekiwaniami. Domy do remontu często wymagają nie tylko prac wewnątrz, ale również na zewnątrz – konieczna jest choćby termomodernizacja.

Ile trzeba zapłacić za mieszkanie lub dom w Lublinie?

Ceny mieszkań wystawionych na sprzedaż w Lublinie są zróżnicowane. Za najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego trzeba zapłacić 315 900 zł, najdroższe kosztuje natomiast niemal 2 790 000 zł. Z perspektywy osób, które zawężają zakres poszukiwań do rynku pierwotnego, pewną wskazówką są też średnie ceny 1 mkw. W styczniu 2024 roku kształtują się one następująco:

 • 14 000 zł za 1 mkw. mieszkania 1-pokojowego;
 • 12 000 zł za 1 mkw. mieszkania 2-pokojowego;
 • 11 000 zł za 1 mkw. mieszkania 3- i 4-pokojowego.

Planujesz zakup mieszkania z rynku wtórnego? W drugiej połowie stycznia 2024 roku na najtańszy lokal (kawalerkę) trzeba przeznaczyć 190 000 zł, a najdroższe mieszkanie to wydatek rzędu 2 799 000 zł. Stawka za 1 mkw. mieszkania zakupionego na rynku wtórnym wynosi od 2550 zł do 18 900 zł.

Strona z nieruchomościami na sprzedaż i wynajem Gethome.pl prezentuje też domy. Ile trzeba zapłacić za dom w Lublinie? Za dostępne w sprzedaży w styczniu 2024 roku domy sprzedający oczekują od 118 000 do prawie 4 000 000 zł. Dla osób mających ograniczony budżet taki przekrój cenowy jest bardzo korzystny.

Jeden komentarz

 1. Najbardziej pod względem komunikacji połączenie drogi s17 giełdy Elizowka i Najbardziej rozbudowana pod względem bloków ulica dozynkowa Rudnik a domy jednorodzinne kolonia Pliszczyn

Dodaj komentarz

Z kraju