Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przerwana podróż obywatela Ukrainy. Próbował wyjechać z Polski pojazdem z przerobionym VIN-em

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, które pochodziły z poszukiwanego we Włoszech auta.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 28-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna poruszał się samochodem marki Mercedes Sprinter o szacunkowej wartości 60 tys. zł.

Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w oznaczeniu identyfikacyjnym VIN. Na tym jednak nie koniec, w samochodzie zamontowana była bowiem skrzynia biegów pochodząca z auta, które jest poszukiwane jako utracone na terytorium Włoch. Mężczyzna został zatrzymany, zaś pojazd zabezpieczono. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom policji z Tomaszowa Lubelskiego.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali już ponad 30 pojazdów o łącznej wartości blisko 4 mln zł.

8 komentarzy

  1. Ach ci bracia z Ukrainy, zatrudnijcie ich w policji i SG to przestępczość przemytnicza spadnie o 100%. Dolar w paszporcie i jedzie się dalej.

  2. Próbował wyjechać z Polski pojazdem z przerobionym VIN, a polski pan celnik na to: „Nie ze mną takie numery, Bruner”.
    I pokazał gest pana Kozakiewicza, a przez pana byłego przestępczego posła zmodyfikowany na: „Tak mi dopomóż Bóg”.

  3. Nie pierwszy i ostatni co mu się mogło trafić ciepłe auto…

  4. jak można „przyjaciół” kontrolować przecież przerobił VIN żeby do rakietu nie rozpoznała xD

  5. Nie wolno przerabiać wina i wywozić go mercedesem. Dobrze, że go chłopaki zatrzymali.

Dodaj komentarz