690 680 960

Hurtowo kradli z lasu mech. Wpadli na gorącym uczynku (zdjęcia)

Straż Leśna z Nadleśnictwa Józefów udaremniła kradzież hurtowych ilości mchu. Niestety nie był to pierwszy przypadek tego rodzaju szkodnictwa leśnego odnotowany przez leśników z lubelskiej dyrekcji LP.

39 komentarzy

 1. To tak zwana mechanizacja rolnictwa. Występuje pospołu z szybownictwem, bimbrownictwem i kazirodztwem.

  • Szczur doswiadczalny

   Ludzie nie dość jeszcze oczyscili las z tego zielska nie dość ze oczyscili z chwastów itp nie wiem w jakim kraju takie rzeczy tylko w polszy chyba jeszcze nie każą kup zanosic i zeby ważyć od kilograma i płacić ile się zrobiło co do deka kiedy rząd myśli wprowadzić podatek od s….nia na kilogramy

   • Miałem iść na 🍄 🍄 z dwoma wiadrami ale po tej informacji raczej zrezygnuję 😉

   • Nie oczyścili, tylko zniszczyli ściółkę. Można do Ciebie, Szczurze doświadczalny wjechać i wyrznąć ze dwadziescia metrów trawnika ? Bo mi trzeba.

 2. Mondrego to aż miło poczytać.

 3. Myszoszczur pisiorek

  Dobre wiem ze jagody gżyby poziomki nawet pokszywa ale mech? Polak wszystko ukradnie zeby w tym pisowskim eldorado pżeżyc a kaczor ttak sie puszy ze pomaga zygam pisiorem

 4. Jeszcze jakby tak ładnie segregowali śmieci jak segregowali ten mech w skrzyneczkach.

 5. RomeKochaćPiS

  janusze binesu

 6. Brawo. 🙂 Jak leśnictwa i leśniczy napierdala*ą drzewo na prawo i lewo na boku to niema szumu. Ludzie zapierniczyły mchu co jest go tam do zaj&bania już nagle i mech pod ochroną sie zrobił. Pewnie jeszcze leśnictwo na ten mech brało dotacje a jak ukradli mchu złodzieje to teraz nici z dotacji 😀
  Żenada. Lepiej zabijać, gwałcić w tym kraju bo mniejsze kary. A tak za mech odsiedzą sobie ze 20 latek XD

 7. Od razu bezpieczniej ! Policjantów biorących udział w akcji powinni odznaczyć medalami za niebezpieczna pracę 🤣🤣🤣 żal mi was. Może niedługo aresztuje cię babcie za sok z brzozy albo za pędy sosny na syrop co ? Nieudacznicy.

  • Stop głupim komentarzom

   Ej, mogę sobie wejść do ciebie do domu i sobie wziąć, co chce? No nie wiem, twój telefon i telewizor? Skoro kradzież z lasu mchu nie jest dla ciebie problemem, to kradzież twojej własności tez nie powinna być, prawda?

   • W punkt. Mentalność Kalego.

   • Jak zwykle większość komentarzy „od czapy” – ale ten to już kuriozum :)) Mam las i do łowy by mi nie przyszło gonić tych co zbierają w nim jagody, grzyby, chrust czy mech – tych co wytną kilka pędów leszczyny na kijki do ogniska tez nie gonię. Gdzie dojdziemy przy takich osobopostaciach i ich definiowaniu własności??? Państwowy las nie należy do leśników tak jak szpital do lekarzy czy autobus MPK do kierowcy – rozumiesz porównanie czy mam Ci to rozrysować?
    A tak zupełnie na marginesie – jak dla mnie to mniejszą szkodą jest kradzież owego mchu przez idiotów niż drewna przez leśników -ale…mogę się mylić skoro lasy są ich..

    • Podaj adres, to przyjedziemy z chłopakami z koparką i ściągniemy cały mech jak ci nie jest potrzebny.

    • Pocieszny jesteś z tym tekstem, ale tlumaczy to nieznajomość tematu. To tak jakby z czyjegoś lasu i łąki zaradni panowie wozami wywozili torf na sprzedaż estetkom do ogrodeczków -bezczelna kradzież, nic innego, i degradacja terenu, przyrody.

     • To powyżej, to komentarz do szanownego „zztop” . A kradzież mchu nie została dokonana przez idiotów, jak naiwnie myślisz, tylko na zlecenie firm, które na tym zarabiają, ale pewnie nigdy nie kupywał ekologicznej dekoracji z mchem na ścianę, ani dekoracyjnej kompozycji, bo po co. To i „zztop” nie wie o co chodzi.

  • Jak ktoś się trudni biorąc nie swoje w celach zarobkowych to jest wszystko okej? Jakby tobie sąsiad się podłączył do skrzynki z prądem i sobie korzystał, to zapłaciłbyś za niego i nie miałbyś problemu?

  • RomeKochaćPiS

   to moze pojade do lasu wezme sobie pare drzew do palenia w piecu 🙂

 8. Takie przepisy istnieją właśnie aby karać takich cwaniaków dorobkiewiczów… jakby mogli to by cały las z mchu ogołocili.

 9. Samochód ze Śląska w Lubelskim?to u siebie już cały mech wyrwali?

 10. Sprzedam Wapno

  ukraść i sprzedać…tak się robi interesy:D

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas