Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Gdzie w Lublinie dochodzi do największej liczby wypadków? Sprawdź!

Niemal 530 kolizji w skali całego 2018 roku – takie żniwo zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Lublina. W jakich miejscach kierowcy powinni zachować szczególną czujność? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc Lublina.

Listę pięciu najbardziej niebezpiecznych miejsc jeżeli chodzi o kolizje i wypadki, stworzyli specjaliści z systemu Yanosik. Użytkownicy aplikacji, których w każdej chwili w całym kraju jest kilkadziesiąt tysięcy, wzajemnie ostrzegają się przed zagrożeniami, jakie napotykają na drogach.

Co więcej, autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez kolejnych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat. Bazując na częstotliwości występowania zdarzeń drogowych, wybrano najbardziej niebezpieczne pod tym względem miejsca w Lublinie.

Tylko w tych pięciu miejscach doszło w ubiegłym roku aż do blisko 530 zdarzeń drogowych. Liderem niechlubnego rankingu okazało się rondo im. Romana Dmowskiego. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tam aż 161 kolizji. Dużo zdarzeń miało miejsce również na innym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie pilota Eugeniusza Kasprzaka, czyli popularnie zwanym rondem przy Makro. Zanotowano tam 114 kolizje i wypadki. Na miejscu trzecim uplasowało się rondo płk. Ryszarda J. Kuklińskiego. Zgłoszono tam 102 zdarzenia drogowe.

Kolejne miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność to Rondo Narodowych Sił Zbrojnych. Użytkownicy systemu odnotowali tam 86 zdarzeń. Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka węzeł drogowy łączący ul. Mełgiewską i al. Tysiąclecia. W tej lokalizacji doszło do 66 zdarzeń. Warto pamiętać, że policyjne statystyki mogą się różnić od przedstawionych przez operatora systemu Yanosik. Uczestnicy wielu drobniejszych kolizji porozumiewają się bowiem między sobą, dzięki czemu sprawca unika mandatu i punktów karnych.

Gdzie w Lublinie dochodzi do największej liczby wypadków? Sprawdź!

(fot. lublin112.pl, nadesłane)

16 komentarzy

  1. A jak? się czyta to się wie…
    Lublin112 jedyny portal o samych wypadkach.

  2. Lublin się że Świdnika śmieje, a sami na szlabanach skończą.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo