Finał śmiertelnego pobicia pod dyskoteką w Siedliskach. Sprawcy zostali skazani

Wyrokami skazującymi zakończyła się sprawa głośnego pobicia ze skutkiem śmiertelnym, jakie miało miejsce na początku roku w pobliżu dyskoteki w Siedliskach Pierwszych. Obaj mężczyźni spędzą w więzieniu 4,5 roku.

Zakończyła się sprawa pobicia w pobliżu dyskoteki „Kometa” w Siedliskach Pierwszych, w wyniku którego zginął 31-letni Rafał R. Zarówno 20-letni Patryk F jak i jego rówieśnik Robert K., obaj mieszkańcy Piask, przyznali się do zarzucanego im przez prokuraturę czynu i zostali skazani na karę 4,5 roku pozbawienia wolności. Ani obrońcy oskarżonych, ani też prokuratura nie wnosiły zastrzeżeń co do wymiaru kary, w wyniku czego wyrok się uprawomocnił.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę z 9 na 10 stycznia b.r. Ciało Rafała R. odnalazł rano w pobliżu dyskoteki jeden z mieszkańców. Zwłoki leżały na terenie jednej z posesji, około 100 metrów od klubu. Natychmiast powiadomiona została policja. Już wstępne oględziny wskazywały, że ofiara nie zginęła z przyczyn naturalnych. Mężczyzna był skatowany, posiadał liczne obrażenia na całym ciele, zaś twarz była zmasakrowana. Ustalenia wskazywały, że 31-latek przebywał przed śmiercią na terenie pobliskiej dyskoteki. Tam też skierowano pierwsze kroki. Niewiele jednak to pomogło, gdyż w lokalu nie działał monitoring.

Jednak ustalenia policjantów szybko doprowadziły do zatrzymania czterech podejrzanych. Po przesłuchaniach okazało się, że tylko dwóch z nich brało udział w zdarzeniu. Śledczy ustalili, że Patryk P. oraz Robert K. spotkali swoją ofiarę przed lokalem. Doszło pomiędzy nimi do kłótni, gdyż podejrzewali Rafała R. o intymne kontakty z gimnazjalistką, siostrą Roberta K. Gorącą atmosferę nienawiści potęgował również fakt, że chodziły plotki o tym, iż w przeszłości Rafał R. miał brać udział w zbiorowym gwałcie na małoletniej dziewczynie.

Po pewnym czasie oprawcy odciągnęli go w ustronne miejsce i zaczęli okładać pięściami. Później 31-latek przewrócił się na ziemię a oprawcy kopali go po głowie. Gdy przestał się ruszać tracąc przytomność, ciężko rannego zostawili na pewną śmierć. Ponieważ miejsce to było rzadko uczęszczane, skatowany 31-latek został odnaleziony dopiero po wielu godzinach. W tym czasie udusił się własną krwią. Początkowo śledczy postawili Patrykowi F. i Robertowi K. zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Potem zamieniono go na zarzut zabójstwa. Jednak prokuratura stwierdziła, że nie zamierzali oni pozbawić życia 31-latka, dlatego też odpowiadali za pobicie w wyniku którego nastąpiła śmierć ofiary.

(fot. policja)
2016-09-03 09:00:19

39 komentarzy

 1. chyba sobie jaja robicie. przeciez jak sie kopie czlowieka po glowie to trzeba brac pod uwage ze moze to go zabic.

  • Wnuk Wałęsy ugodził konkubinę nożem w nogę. Poczytaj jaki zarzut mu postawiono.

  • Wyrwali śmierdzącego chwasta a odpowiadają za małpę człekokształtną………..xd…buuacha-cha..ble ..ble ..łe..ee…

 2. To są kpiny jakieś 4,5 roku to po co ich wogole skazywac przecież oni nie chcieli nic złego zrobić . Dla mnie 15 lat to minimum. Pozdrawiam wymiar sprawiedliwości

 3. Śmiesznie niski wyrok , pewnie ojce dobrze postawieni , znajomosci to i małolaty praktycznie bez karni, masakra.

 4. Jeżeli to że zabity brał udział w zbiorwym gwałcie przez co dziewczyna popelnila samobójstwo jest prawdą to dobrze że go ubili i za pól roku za dobre zachowanie powinni wyjść.

 5. 2lata za psa , 4,5 za człowieka. Polskie sądy to patologia……

 6. Czyli jak wsiądę pijany do samochodu i kogoś zabiję to powiem, że chciałem tylko dojechać do domu a nie zabić i powinno mi grozić tylko 2 lata za jazdę po pijaku. A tu 4,5 roku?? To żart? Powinni dostać tyle ile lat miał ten, którego zabili!!

 7. Zrobili porządek ze śmieciem, a Wy piszecie ze niska kara

 8. To chyba żart….we dwóch skatowali człowieka, zostawili w jakiś krzakach nie udzielając pomocy i dostali 4,5 roku ? Powinni dostać minimum po 15 lat uwzględniając, że nie planowali z góry zabójstwa. Zakładam, że teraz ten sam sąd skazując kierowcę za potrącenie człowieka, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca wypadku będzie dawał góra pół roku w zawieszeniu ??!!

 9. Ku…wa to jakas kpina 4.5 roku za pobicie i zostawienie na pewna smierc, a za wprowadzanie do obrotu podrobionych plnów 15 lat. Widac jakie priorytety panôjà w naszym kraju

 10. Wymiar sprawiedliwości w państwie polskim to żart. Sędziowie to bandyci w togach

 11. Nie ma sprawiedliwości w Polsce !! ŻAL !!

 12. Zycie ludzkie warte jest niecałe 5 lat :] smiech na sali

  • Ludzkie jest warte więcej……ale to było scierwo. Wiec uważam ze i tak za wysokie kary dostali

   • Nie tobie oceniać kto jest scierwem. Dostali śmieszne wyroki które niczego ich nie nauczą. Wyjdą jako 25 czy 26 latkowie i będą cwaniakowac dalej.

 13. Co to są 4.5 roku więzienia?! Mam nadzieję je rodzice chłopaka co zostało zabity otrzymają jakiekolwiek odszkodowania!

  • To bydlę , nie nadawało się do społeczeństwa ,dziecko , żona a on latał po dyskotekach pił cpal…Za małolaty się brał , jedna dziewczyna popełniła samobójstwo nieletnia zaznaczam , udział w zbiorowym gwalcie , nie lubiany przez nikogo bez dobrej opinni….Jak by ci za siostrę się brał i zmuszał do spania z nieletnia oraz zastraszal to też taki ład byś z nim zrobił …czy to normalne zeby taki stary pryk za małolaty się brał , nie sądzę….Proponuję poczytać wywiad środowiskowy o nim jaki był , i wtedy wypowiadać się ,a czy człowiek nie sądzę żeby miał miano na człowieka , jedno wielkie chodzace bydlę.

 14. za psa więcej dają

 15. Zmasakrowali mu twarz, kopali go po głowie i nie chcieli go zabić? To jakiś żart. Powinni co najmniej 15-20 lat dostac z miejsca.

 16. Widać uniform więzienny już posiadł…i na nić to wszystko ponieważ zaraz będzie jadł kwadratowe ziemniaki dopiero wówczas dorobi się kropeczki

 17. za zabijstwo 4.5 brawo, a polakow po drugiej wojnie rozstrzeliwali, za walke dla polski.

 18. Jeśli – podkreślam jeśli to prawda że brał udział w zbiorowym gwałcie na siostrze jednego ze sprawców przez co dziewczyna popełniła samobójstwo to bardzo delikatnie się z nim obeszli. Łatwo się wywiną. Szkoda że reszta tych gogusiów co brali również udział w gwałcie chodzi wolna. Biorąc pod uwagę że to prawda wcale nie dziwię się sędziemu że dostali taki wyrok, Zastanówcie się że prokurator nie wnioskował o więcej wiec pewnie gościowi się należało. Teraz to bym miał mokro w portkach na miejscu pozostałych sprawców gwałtu bo chłopaki podszkolą się w więzieniu i przy następnym nie dadzą się złapać, W zasadzie to winę za jego śmierć ponosi policja i prokuratura bo powinien był siedzieć i nic by mu się nie stało.

  • Rozsądne podsumowanie całej sprawy.

  • Z tego co zrozumiałam z artykułu, gwałcona była małoletnia dziewczyna, a sprawcy podejrzewali, że zabity „utrzymywał intymne kontakty z siostrą” jednego z nich. Czyli, że gwałciciel spotyka się z jego siostrą „gimnazjalistką”. Ale i tak się zgadzam z komentarzem, jeżeli prawdą jest, że gwałcił o nadal ciągnęło go do małoletnich, to dostali odpowiednią karę.

 19. Za nie udzielenie pomocy jest kara do 5 lat, za pobicie do 15 a tu 4,5. Ale jak ktorys by jointa zajaral i by go zlapali to 10 by dostal. Smiech na sali. Patologia wiecej nie ma co mowic.

 20. Ta zgwałcona dziewczyna była niepełnosprawna w dodatku ! mało tego ten zabity ciągle nękał nastoletnie dziewczynki , same nieletnie . Dobrze się stało , i szkoda ,że aż tyle dostali .

 21. dozywocie dla gnoi

 22. Tyle samo mój kolega dostał za domniemane przestępstwo, że niby prześladował 3 dziewczyny, nic takiego nie robił, żadnych dowodów nie było i jak w mordę strzelił 4,5 roku dostał. Masakra co w tych sądach się dzieje.

 23. Ha ha ha 4,5 roku?? Żenada!!!! Pewnie wychodząc z ogłoszenia wyroku śmieli się z tego co dostali.
  Ale świetnie ,, chwile” posiedzą, wyjdą-staną się Piaseckimi Bosami ( ha ha) i przy dobrej okazji znowu sobie kogoś zatłuką, a co tam?
  Bo przecież oni nie chcieli zabić! Skatowali, żeby pobić.
  Śmiech na sali!!!

 24. Pobicie człowieka do takiego stopnia że tylko skóra twarzy trzyma wnętrzności głowy to już chyba nie jest pobicie.

  Mario, idioto: „Jeśli – podkreślam jeśli to prawda że brał udział w zbiorowym gwałcie na siostrze jednego ze sprawców przez co dziewczyna popełniła samobójstwo to bardzo delikatnie się z nim obeszli.”
  Skąd Ty takie wnioski wyciągasz? Prawda jest taka, że powinni dostać co najmniej 15 lat- wtedy mielibyśmy potrójną ulgę dla społeczeństwa- trzech patoli z głowy na długo.

 25. Oni go nie chcieli go zabic tylko ze to tak wyszlo a wy jak sie nie znacie to nie komentujscie to sa mlodzi chlopaki trzeba ich lagodzaco skarac 4.5 lat to wystarczajaca wymiar kary

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach