Sobota, 11 maja 202411/05/2024
690 680 960
690 680 960

Fatalna jakość powietrza w Lublinie. Zobacz dane ze stacji pomiarowych

W czwartek wieczorem, z godziny na godzinę, zaczęła pogarszać się jakość powietrza w Lublinie. Wpływ na wysoki poziom zanieczyszczeń mają m.in. warunki pogodowe.

47 komentarzy

  1. Na Czechowie Północnym dramat, aż mnie płuca bolą po nocy, nawet w ustach jest dziwny posmak. Ale ostatnio w tyle wizji opowiadali że smog to chyba wymyślone zjawisko.

  2. Niech jeszcze powycinają więcej drzew,niech zaleją całe miasto betonem wtedy na pewno będzie jeszcze częstsze powietrze a jedyną roślinność będzie na balkonach i parapetach.

  3. W większości ten dym to z węgla lemingi, no ale jak się nigdy nie paliło w piecu to i skąd można to wiedzieć…

  4. Dopóki będą jeździć po naszym mieście takie smrody jak e60 535 d, to nasze powietrze nigdy nie będzie czyste.

  5. To dla czego dziś jeżdżą autobusy ?? co robi ZTM, skoro jest tak fatalna jakość powietrza a oni dalej wysyłają rzęchy wożące powietrze z MPK !!

  6. Populiści piepszą, że diesle tak truja a prawda jest taka, ze silniki spalinowe to raptem kilka % a reszta to [..] paliwo grzewcze, jakieś miały i odpady komunalne… Chcecie czystego powietrza to odwalcie się od diesli a weźcie się za spalaczy byle czego !

    • Zgadza sie.bardzo malo ludzi rozpala od gory.druga sprawa ze wegiel tez kopci i drzewo.sugerujac sie tylko wzrokowo duuuzo ludzi jest w bledzie.

  7. Ludzie nie potrafią palić w piecach. Większość pieców wyprodukowanych w latach dwutysięcznych i później jest przystosowana do spalania górnego, jednak prawie nikt tak nie rozpala. Jeśli dym kładzie się po ziemi, jest gęsty i czarny z odcieniem żółtego, to koleś na pewno rozpalił od dołu bo pradziadek tak uczyli. Palenie od góry jest o wiele czystsze. Tyle, że całkiem smrodu i tak się nie wyeliminuje. Wysokie zasiarczenie może świadczyć o ukraińskim węglu. Niestety gaz ziemny również może zawierać dużo siarki. Nie bez powodu kominy do pieców gazowych buduje się z kwasówki.

  8. Dalej żyjcie mitem, że to samochody przyczyniają się głównie do takiej jakości powietrza. Ja sobie nie wyobrażam palenia czym popadnie, mimo że sam mam piec węglowy na sezon grzewczy idzie mi ok 1,5 tony węgla, ale dom dobrze ocieplony i temperatura w domu ok 20 stopni. No ale do pieca nie wali się dwóch wiader węgla na raz bo w ten sposób połowa idzie właśnie z dymem w atmosferę. Ja do piecą zaglądam co półtorej-dwie godziny ale wrzycam tylko tyle ile trzeba. Tu może pomóc tylko EDUKACJA. Co z tego, że przyjedzie straż miejska, skoro ktoś nawet nie pali śmieci, a piec do samej góry załadowany węglem i kopci jak z fabryki. Jak wytłumaczyć to, że do sąsiada który ma podobny wielkością dom przywożą 4-5 ton węgla co sezon? Tym, że to baran, który nie potrafi palić. Sam zdecyduję się na piec z podajnikiem ale o dobrej sprawności, a to wydatek od ok 8 tysięcy w górę. Dużo.

    • No i tu błysnąłeś jak d… zza słupa. To właśnie ty jesteś największym śmierdzielem! Tate cię tak nauczyli palić?
      Poczytaj o paleniu od góry imbecylu.

  9. Radziwiłł co ty na to ? Dobrze że wróciłeś do miotły bo na ministra się nie nadawałeś !

  10. Ej no, nie przesadzajmy, powietrze jest dobre, tylko trzeba je porządnie pogryźć 🙂