Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa psy uwięzione na wyspie. W akcji strażacy (zdjęcia)

Dzisiaj strażacy z Nielisza i Szczebrzeszyna przeprowadzili akcję na rzece Wieprz w związku z uwięzionymi na wyspie dwoma psami. Dla bezpieczeństwa zwierzęta zostały uśpione, a potem przekazano je do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu.

W poniedziałek strażacy z Nielisza oraz Szczebrzeszyna zostali wezwani do niecodziennej akcji ratunkowej w miejscowości Staw Noakowski – Kolonia, położonej nad rozlewiskiem rzeki Wieprz. Głównymi bohaterami tego zdarzenia były dwa psy, które znalazły się w opresji. Zwierzęta zostały uwięzione na wyspie, na środku rzeki.

Zespół ratunkowy, dysponujący specjalistycznym sprzętem, w tym quadem wyposażonym w ponton, udał się na miejsce zdarzenia. Po dotarciu do wyspy, strażacy zastali dwa agresywne psy, co znacznie skomplikowało akcję. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno zwierzętom, jak i ratownikom, na miejsce wezwano pracownika schroniska dla bezdomnych zwierząt z Zamościa.

Po uśpieniu psów przez pracownika schroniska, strażacy mogli bezpiecznie zabrać zwierzęta z wyspy. Akcja ratunkowa, trwająca niespełna cztery godziny, wymagała zaangażowania trzech pojazdów pożarniczych, w tym quada z pontonem, które zostały dostarczone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Nielisza oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą ze Szczebrzeszyna. Akcja ta jest kolejnym dowodem na to, że dla strażaków każde życie jest cenne.

Dwa psy uwięzione na wyspie. W akcji strażacy (zdjęcia)

fot. KM PSP Zamość

Dwa psy uwięzione na wyspie. W akcji strażacy (zdjęcia)

fot. KM PSP Zamość

7 komentarzy

 1. Ekstra mocny silnik

  Cieszę się, że jest społeczeństwo które jest gotowe ruszyć na pomoc. Najgorsi są Ci, którzy zamiast ruszyć na pomoc to telefon wyciągają i nagrywają …później liczą, że wrzuca w sieć i będą lajki. Ahh co ten świat zrobi jak lajków zabraknie

  Gdy były by tam trzy psy to miałbym niczek
  czy psy

  Kończy się świat, kto w temacie to wie a kto tv ogląda ten śpi spokojnie.

  • Pomoc byłaby, gdyby je ktoś przygarnął do normalnego domu/gospodarstwa. Teraz mają przejechane.

 2. Przecież psy umią doskonale pływać.

  • Pewnie że umieją i na pewno z głodu by tam nie zeszły. Policz tylko trzy jednostki straży tj. ok 15 strażaków plus inni funkcjonariusze , a wszyscy chcą zarobić.

 3. Psy odpoczywające sobie na wyspie, rozwścieczone pokazówą, zostały uśpione, szczęście, że nie definitywnie😁

 4. A jak one niby sie tam dostały ?

  Poza tym kto zapłaci za całą akcję ,?

 5. Psy były agresywne i trudno się dziwić. Właśnie uciekły z opresyjnego schroniska dla zwierząt w Z. Nie miały ochoty tam wracać.

Dodaj komentarz

Z kraju