Chciał pozbyć się chwastów, tuje sąsiada stanęły w płomieniach (zdjęcia)

O tym, że wypalarki do usuwania chwastów nie należy stosować przy rosnących w pobliżu tujach, przekonał się dzisiaj mieszkaniec Stasina. Co gorsze, w płomieniach stanął szpaler roślin należących do sąsiada.

19 komentarzy

 1. Somsiad musi być zachwycony, te tuje już nie odbiją. Tak to sobie właśnie Ci zamiastowi radzą, nie potrzene spalić, po co płacić za wywóz. W tym amoku palenia zapomniał jednak, że chwasty można kompostować.

  • To nie było ognisko z odpadów, tylko palnikiem wypalał rosnące chwasty zamiast pryskać „chemią”. Jest to jeden z ekologicznych sposobów pozbywania się niechcianych roślin np. z kostki brukowej

  • Tuja też chwast , tylko hodowlany .

  • To musiało wyglądać tak
   fb.watch/62aJE5Gjpe/

 2. Jak somsiady .uje to se posadź tuje:)

 3. Niezidiociały mimo bulu

  No cóż nie będzie cmentarza koło domu – nawet logicznie. Teraz na poważnie : ciekawe czy Ci „ogrodnicy” wiedzą jak tuje oddziałują na organizmy ludzkie ???? Proponuję podpatrzeć zachowanie pszczół w czasie ich kwitnięcia – można stwierdzić , że mimo iż to owady zachowują się racjonalniej niż tzw ogrodnicy.
  Życzę wszystkim tujowiczom zarówno zdrowia jak i jasności umysłu przed podjęciem decyzji o nasadzeniu .

  • Pisz konkretniej, bo lud nie wie nic o tujach, tylko to, że dobrze zasłaniają. Otóż, tuje powodują, że pszczoły unikają okolicy w ktorej rosną i przez to nie zapylają efektywnie roślin owocowych, tuje przez związki chemiczne ktore wydzielają, powodują zaburzenia psychiczne u ludzi, proszę bardzo, niech nam się wypowie jakiś botanik

 4. Ja tam uwaźam źe świerk pospolity jest ładniejszy , nasadziłem a teraz chodzę codziennie i podlewam wodą ze studni , przyjeło się 100/ 100 .Będzie kiedyś pachniało źywicą .

 5. Większych bzdur nie słyszałem.

 6. To trzeba posadzić przycinać nie każdego na to stać A sonsiad powie z zazdrości że śmierdzi.

 7. Były Tujomaniak

  Łoo matko lece wyciąć te trujące tuje ,bo fakty cznie od kilku lat jak tak patrzę i słucham i widzę postępujące odmóżdżenie co niektórych ,to musi być jakas tego przyczyna .Teraz przynajmniej wiem że przyczyną tego wszystkiego są trujące i powodujące psychozy tuje

 8. No niezupełnie ,wiesz jak wrzucisz gałęzie do stawu to karpie zdechną na 100% ale dla ludzi produkuje się lekarstwa ! popatrzcie skład leków naturalnych i homeopatycznych tam jest w składzie tuja .Olejki eteryczne zawiera a pszczoły ją omijają bo nie ma na niej nic dla niej pożywnego .

 9. Taki sąsiad to skarb.

 10. Peda.larze

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska