Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał kupić ciągnik rolniczy przez Internet, stracił 41 tys. złotych

Mieszkaniec powiatu ryckiego znalazł w Internecie ogłoszenie sprzedaży ciągnika, które go zaciekawiło, a następnie na wskazane konto wpłacił pieniądze. Mężczyzna padł ofiarą oszustwa, stracił 41 tys. złotych.

20 komentarzy

 1. Nie wiem czy Ci ludzie rozumu nie mają? A może zawsze takich gubi ich zachłanność?

  • Oszustów gubi ich zachłanność? Na pewno. Oprócz tego, lenistwo i niechęć do uczciwej pracy, która dla nich jest „frajerstwem”.

 2. Niestety w sieci nikt nie jest anonimowy i sprawca jest już zatrzymany.Tak podaje policja.

 3. zainteresowany sprawą

  Jak jest tu na L112 jeszcze jeden taki bezmózg , to z chęcią podam nr konta….

 4. a czy ten sam kodeks ,który przewiduje te 8 lat odsiadki na koszt nas wszystkich ,przewiduje zwrot ukradzionej kwoty poszkodowanemu ? Bo coś się obawiam ze nie

 5. Tytuł powinien brzmieć „mieszkaniec powiatu ryckiego na własne życzenie dał się oszukać” kto normalny wpłaca taka kasę nie widząc sprzętu?

  • Sprzęt może i widział. Ja tam wolę płacić przy odbiorze, a jak mówi przez telefon, że wysyła tylko po przedpłacie, to serdecznie dziękuję. On nie ma czasu na użeranie się o pieniądze, wyśle ludzi- ktoś nie odbierze itd. Całe tłumaczenie, żebyś poczuł potrzebę uwiarygodnić się fizycznie. Takich cwaniaków trzeba traktować z góry i unikać transakcji.

 6. Naiwnych nigdy nie zabraknie …jak nie na wnuczka czy Policjanta ,to na traktor albo amerykańskiego wojskowego . Wszyscy niby tacy dorośli ,a dają się zrobić jak dzieci

 7. Ale wy beznadziejni jesteście …ile jeszcze pokoleń musi wymrzeć by ludzie zrozumieli ,że piętnować trzeba oszusta a nie oszukanego ? Wy chyba nigdy nic nie kupowaliście na np.allegro …zawsze płacę z góry . Zainteresowany sprawą sam jesteś bezmózg skoro chcesz podać numer konta, podajesz się na tacy policji młotku . Człowiek stracił pieniądze ale oszust straci kilka lat a pieniądze odzyska od portalu .

  • Na jakim świecie Ty żyjesz? Konto założone na słupa czyt. Bezdomnego Mietka zula i szukaj wiatru w polu. Ani pieniędzy ani traktora nie zobaczy. I nie porównuj Allegro do jakiejś szemranej aukcji. Samo to ze cena była kusząco zaniżona już powinna się czerwona lampka zapalić.

  • człeniu z góry to sobie możesz zapłacić za: gacie, zegarek, no może kompa ale nie 41 koła! niestety gość mega naiwny i bezmyślny jak można tyle kasy przelać a konto! ty byś kupił samochód za taką kwotę przelewem??

  • Nie masz instynktu obronnego ze tak powiem. Namierzyć gościa moze i mogą czasem, ale kasy to raczej poszkodowany nie odzyska

 8. No dobra a ile wam bukmachery kradną pprzez rok z powodu nieudolnosci piłkarzy, hokeistów a przedewszystkim.tenisistów?
  To ja wam powiem ok. 25 tysi rocznie, a wy sie dajeciie jak dzieci i nic nie można zrobić a kasa jest niedoodzyskania, gra u buka to jak gra w 3 karty Dolasa na Arabach…

 9. Kajfasz Pisząc tamto miałem na myśli kupującego!

 10. Co za tępota!

Z kraju

Sport