Dwaj bracia w wieku 41 i 47 lat usłyszeli zarzuty w związku z przywłaszczeniem portfela z pieniędzmi. Mężczyźni przeznaczyli gotówkę na zakup nawigacji. Zostali zatrzymani przez policjantów, zanim zdążyli przekroczyć granicę.
Oszust próbował wyłudzić ponad 120 tys. złotych podając się za prezesa bialskiej spółki. Sprawca przesłał na adres mailowy księgowej prośbę o dokonanie przelewu. Miał on być zapłatą za nieuregulowaną fakturę.
Dwaj obywatele Białorusi trafili do tymczasowego aresztu. 35 i 36-latek podejrzani są o paserstwo pojazdy marki Audi Q8 o wartości ponad 700 tys. zł. Auto zostało skradzione w Rumunii, natomiast mężczyźni wpadli na przejściu granicznym w Terespolu, gdy próbowali opuścić nasz kraj.
W czwartek rano na jednej z ulic w Białej Podlaskiej doszło do potrącenia rowerzysty. W rejonie wypadku występują utrudnienia z przejazdem, policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Bialscy policjanci ustalają okoliczności śmierci mieszkańca gminy Tuczna. 76-latek został porażony prądem w trakcie próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego.
Wiszniccy policjanci ustalili dane mężczyzny, który wyrzucił śmieci w lesie. 60-latek z powiatu siemiatyckiego posprzątał już zaśmiecony teren. Został też za swój czyn ukarany mandatem karnym.
24-latek odpowie za kradzież roweru wartego 1000 zł. Mężczyzna wykorzystał fakt, że jednoślad nie był w żaden sposób zabezpieczony. Na szczęście policjanci zatrzymali "amatora cudzego mienia" oraz odzyskali skradziony rower.
Międzyrzeccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali skradzione audi. Jeden z nich jest podejrzany również o posiadanie narkotyków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. Po tym 26-latek wykorzystując sen gospodarza, wyszedł zabierając ze sobą "dodatkowe prezenty".
Ujawnienie wyłącznika tachografu w ciężarówce z Bułgarii było efektem przeprowadzonej kontroli przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Inspektorzy zdecydowali się na zatrzymanie do kontroli ciężarówki, którą przewożony był ładunek o wadze 10 ton, składający się z piecyków kąpielowych. Pojazd zmierzał na Białoruś.
Policjant z Terespola w trakcie powrotu ze szkoły policyjnej, zwrócił uwagę na jednego z mężczyzn na dworcu kolejowym w Warszawie. Jak się okazało był to poszukiwany listem gończym 48-latek z Białej Podlaskiej. Po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe lata.
W miniony wtorek, w ramach wspólnych działań kontrolnych realizowanych na drodze krajowej nr 2 w m. Woroniec, inspektorzy transportu drogowego wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, prowadzili wzmożone kontrole drogowe ukierunkowane na wykrywanie nielegalnego przemieszczania odpadów przez kierujących pojazdami ciężarowymi.
Terespolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu. W pojeździe, którym się poruszali, mundurowi znaleźli różne przedmioty mogące pochodzić z włamań.
Nietrzeźwy 23-latek kierujący motorowerem wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna podróżował bez kasku. Jak się okazało kierował jednośladem na zakazie mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Próbował też uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymując się do kontroli.
Nie udało się uratować życia jednej osoby, która uczestniczyła w wypadku na drodze krajowej nr 2. Obecnie trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.
We wtorek w miejscowości Przychody mężczyzna kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. 85-letni cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.