Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kradzież kilkudziesięciu tysięcy złotych i znieważenie dyrektora szkoły. 19-latek ze sporymi problemami

Bialscy policjanci zatrzymali 19-latka, który odpowie za włamanie, kradzież dokumentów i pieniędzy w kwocie 44 tys. złotych. Podejrzany wykorzystał fakt, iż pokrzywdzony pożyczył mu klucz do budynku, w którym wynajmują stancję. Niestety razem z nim znajdował się klucz do jego pokoju. 19-latek usłyszał też zarzut znieważenia dyrektora szkoły, do której uczęszcza.

W połowie stycznia do bialskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony 38-latek. Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca włamał się do pokoju, który wynajmuje oraz dokonał kradzieży dokumentów i pieniędzy w różnej walucie. Wartość strat oszacował na kwotę ponad 44 tys. zł.

– W trakcie rozmowy z mundurowymi przyznał, że kilka dni wcześniej pożyczał klucz do drzwi wejściowych koledze, który wynajmuje pokój obok. Wówczas dał mu cały pęk kluczy, w którym znajdował się również ten do pokoju. Zdaniem zgłaszającego młodzieniec „zniknął” z kluczami, zwracając je dopiero po około pół godziny. Dodał, że kolega wiedział, iż posiada w pokoju gotówkę – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Sprawą zajęli się bialscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o udział we włamaniu 19-latka. Co więcej, zabezpieczyli też cześć skradzionej gotówki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu.

– Młodzieniec przyznał się do winy. W rozmowie z mundurowymi przyznał, że kilkukrotnie pożyczał klucz, gdy za każdym razem kolega przekazywał mu cały pęk postanowił to wykorzystać i dorobić klucz do drzwi jego pokoju. Gotówkę natomiast w większości wydać miał na zwrot długów. Ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

19-latek usłyszał też zarzut znieważenia dyrektora szkoły, do której uczęszcza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20 komentarzy

  1. Wyglada jak dziewczynka

Dodaj komentarz