Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał volkswagenem w 82-latkę przechodzącą przez przejście. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

We wtorek rano w Konstantynowie, na drodze wojewódzkiej nr 698, doszło do potrącenia pieszej. Kierowca volkswagena wjechał w 82-latkę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło dzisiaj przed godziną 7.00 na ulicy Janowskiej w Konstantynowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło tam do potrącenia pieszej przechodzącej przez przejście. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym volkswagenem 45-latek prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechał na pieszą przechodzącą przez przejście. W wyniku zdarzenia 82-latka trafiła do szpitala – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności potrącenia pieszej.

– To już kolejne zdarzenie z udziałem pieszego, do którego doszło na terenie naszego powiatu. ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Wjechał volkswagenem w 82-latkę przechodzącą przez przejście. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Wjechał volkswagenem w 82-latkę przechodzącą przez przejście. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

5 komentarzy

  1. Ważne, że prawo jazdy jest i auto ma. On uważać nie musi. [Dla mniej rozgarniętych umysłowo – komentarz to ironia.]

  2. Za potrącenie na PdP z Agatką, nie powinno być zawiasów. A mandaty x10.

  3. Kolejne zdarzenie z winy kierującego samochodem, więc policja zaapeluje do… pieszych.

  4. Ciekawe, czy dostał mandat za parkowanie na chodniku. Nie dość, że wjechał w babę, to jeszcze zablokował przejście.

  5. Na pewno wbiegła na przejście w kapturze na głowie, ze słuchawkami w uszach i telefonem w łapie. A może nawet na deskorolce wjechała.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport