Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest wstępna przyczyna wypadku autokaru. Kierowca przesadził z prędkością (zdjęcia)

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest wstępną przyczyną wypadku autokaru, jaki miał miejsce w powiecie bialskim. Pojazdem podróżowali obywatele Ukrainy.

Policjanci ustalili wstępne okoliczności wypadku, jaki miał miejsce wczoraj około godziny 23:30 w Wisznicach w powiecie bialskim. Jak już informowaliśmy, na drodze wojewódzkiej nr 812 autokar wpadł do rowu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Z przeprowadzonych czynności wynika, iż kierujący autokarem 63-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. W wyniku tego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, autokar wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Następnie przewrócił się na bok i uderzył jeszcze w przydrożne drzewo.

Pojazdem podróżowali obywatele Ukrainy. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Po badaniach okazało się, że dwie doznały niegroźnych urazów, jedna z pasażerek, 80-letnia kobieta, odniosła obrażenia ciała i pozostała w placówce.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Pasażerowie, którym nic się nie stało, udali się w dalszą drogę pojazdem zastępczym.

10 komentarzy

 1. daszek z tektury

 2. Kolejny, co jeździł szybko, ale bezpiecznie. Na cmentarzach takich pełno.

 3. Styl jazdy bandersynów: lewy pas albo środkowa linia i pełny gaz. Jak oni by tacy byli na froncie gieroje to z ruskimi dawno by wygrali a nie tysiącami ginęli.

 4. AUTOLUKS 🙂 nic dodać nic ująć

 5. Jasna sprawa.
  Stary drjawer, autem-stodołą nie dostosował prędkości…
  Na pewno nie mogło chodzić, o to że przez x kilometrów była elegancka szosa, ale na jednej pipidówie „zapomnieli” odśnieżyć i posypać.
  To się nie mogło zdarzyć!

 6. Autobusami nie umieja jezdzic, a wojne chca wygrac. Ha ha ha.

 7. Może wydawało mu się że jedzie czołgiem?

 8. Może przestaną się wiercić w tą i z powrotem . Nachapać się już nie mogą chciwce.

 9. Skolka ugodno

 10. RKSchelmiankachelm

  Obywatele … xd

Dodaj komentarz

Z kraju