Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

BMW o wartości 230 tys. zł odnalazło się w Dołhobyczowie. Pojazdem podróżował obywatel Ukrainy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli podczas kontroli granicznej samochód osobowy marki BMW X6 o wartości 230 tys. zł. Samochodem podróżował obywatel Ukrainy.

W minioną niedzielę na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, na kierunku wyjazdowym z Polski, samochodem osobowym marki BMW X6 próbował przekroczyć granicę 63-letni obywatel Ukrainy.

Podczas prowadzonej kontroli granicznej ustalono, iż kontrolowany pojazd figuruje w bazach danych jako utracony na terytorium Andory. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze.

Kierowca został przesłuchany w charakterze świadka, zaś pojazd zabezpieczono do dalszych czynności. Warto dodać, iż jest to już kolejny w ostatnim czasie, luksusowy samochód odzyskany na granicy. W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola, zabezpieczyli samochód osobowy marki Volkswagen Touareg o wartości 250 tys. zł.

Od początku tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości już prawie 8 mln zł.

(fot. NOSG)

19 komentarzy

  1. Te samochody są pilnie potrzebne w Charkowie.