Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Baryłka ropy coraz tańsza, a na stajach nadal drogo. Orlen tłumaczy, od czego zależy cena paliw

Ceny paliw na stacjach są nadal wysokie pomimo tego, że cena jednej baryłki ropy spadła do poziomu z lutego tego roku. Orlen zareagował na informacje pojawiające się w mediach społecznościowych i tłumaczy, od czego zależy obecna cena paliw.

18 komentarzy

 1. Orlen ma własne rafinerie, a musi sprzedawać według ceny na giełdzie paliw? Jeszcze budżet musi iść Orlenowi na rękę i obniżać VAT, żeby było taniej? To jakiś przekręt.

  Nie zdziwię się, jeżeli cena paliw gotowych na giełdzie przestanie mieć znaczenie na miesiąc przed wyborami.

 2. Skoro ustalają cenę paliw w Polsce wg cen paliwa w Europie to i zarobki niech zrównają do europejskich

 3. Ważne,że do naszych „braci”idzie po 4.50zl!

 4. Ale jak baryłka drożeje to .a ogromny wpływ i na stacjach w górę WSTYD

 5. Koniowi niech tłumaczy, ma duży łeb to zrozumie. PAJACE!!!

 6. Chciałbym płacić za ON 9,13 zł tak jak w Niemczech. I zarabiać tyle co Niemiec. A nie marża Orlenu i wciskanie kitu.

 7. Jak cena baryłki szła w górę to stacje w ten sam dzień podnosili już ceny tłumacząc się tym że za tyle kupili a przecież nie kupowali 1barylki . To jest smieszne place ponad 400zl za 50litrow ON. To tak jak bym pożyczył Ci 50zl i kazał oddać 150. Nic tu się nie zgadza ceny są od zamożności? To czemu w województwie łódzkim średnia pensja to nie całe 3tys zł na rękę gdzie cena paliwa na dojazd do pracy w miesiącu wynosi 500zl jeśli ceny paliw są zależne od ceny barylki to paliwo powinno być na poziomie 5,20-5, 80 ktoś tu okrada Polaków nie od dziś

 8. Zbliża się koniec roku więc trzeba wyrobić dobry wynik finansowy. W efekcie ziomeczki wypłacą sobie porządne nagrody, Danielowi mamusia znowu pożyczy z 8-12 milionów na kolejne nieruchomości, potem z podatków mu wyremontujemy daszek i każdy będzie szczęśliwy. Nie wiem o co wam chodzi. Trzeba się przesiąść na rower a najlepiej piechotą… i najlepiej do urny wyborczej.

 9. Oszuści i złodzieje

 10. Cena ropy niższa niż przed 24 lutego a cena paliw wyższa. Za wszystkiemu winnego Tuska ropa po 145$ a paliwa nie przekraczały 6 zł. Teraz ropa po 90$ a paliwa po prawie 8 zł a gdyby nie obniżka podatków to ON kosztowałby prawie 10 zł. Orlen z PiS-em nas okrafa.

Z kraju