Baryłka ropy coraz tańsza, a na stajach nadal drogo. Orlen tłumaczy, od czego zależy cena paliw
08:46 28-11-2022 | Autor: redakcja
Cena baryłki ropy Brent spadła kilka dni temu poniżej 400 zł. Taka cena pojawiła się pierwszy raz od 27 lutego 2022 r. i była o ponad 3% wyższa niż ostatniego dnia przed wojną, czyli 23 lutego. Pojawiają się pytania, dlaczego na stacjach nadal jest drogo.
W ostatnim tygodniu w mediach społecznościowych na profilach polityków pojawiły się wpisy krytykujące rząd jak i Orlen oraz pojawiły się pytania, dlaczego na stacjach Orlen ceny paliw nadal są wysokie, pomimo spadku cen za ropę na światowych rynkach. Jak zaznaczają specjaliści cena litra benzyny w Niemczech wróciła do poziomu z marca 2022.
Na te informacje zareagował Orlen i wyjaśnia, dlaczego ceny na stacjach tej sieci są nadal na takim poziomie, na jakim są.
– Ceny paliw w Europie ustalane są w oparciu o notowania paliw gotowych na giełdzie ARA, a nie o notowania ropy. Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie notowania te z uwzględnieniem kursu dolara wzrosły dla diesla o blisko 40%, co znajduje odzwierciedlenie w cenach paliw w Europie. Przypominamy również, że paliwo w Polsce od wielu miesięcy pozostaje najtańsze w całej UE i jest zdecydowanie tańsze niż w krajach naszego regionu o podobnej zamożności – informuje Biuro Prasowe PKN ORLEN, a także publikuje poniższą grafikę.
(fot. lublin112.pl)
Walenie kotka za pomocą młotka obajtek dostał to czego chciał polacy tracą a Obajtek się bogaci jemu zależy na kasie i dlatego cena nie spada na Orlenie .
Mam nadzieje, że ludzie nie łykają bezrefleksyjnie tych dyrdymałów…
Wysoka cena paliwa wynika z rozdawnictwa naszego chorego rządu. Jadące cysterny z paliwem na wschód plusy dla Ukraińców którzy przyjeżdżają co miesiąc aby zabrać nasze pieniądze na Ukrainę. To są główne powody inflacji i drożyzny w Polsce. Kaczyński nie drukuje pieniędzy, on wyciąga z naszych kieszeni.
W cenie jest ujęte przekazywane za darmo paliwo ókrai nie
Wzrosła cena baryłki – paliwa w górę bo główny koszt to ropa,
spadła cena baryłki – paliwa bez zmian bo główny koszt to transport i przerób
Czekam tylko na grafikę z poziomem zarobków i siły nabywczej pieniądza we wszystkich wymienionych krajach , tam tez jesteśmy najniżej !
Jak zaczęła się wojna i tak paliwo było jeszcze tańsze i baryłka ropy też. Wkręcają nas na bogato .Do góry to wiedzą jak podnieść ale opuścić to już nie ..Tylko ile zarabia Polak a ile Niemiec .W Uni jesteśmy. Śmiechu warte.
do wykresu z cenami paliw w Europie trzeba dodać zestawienie średnich zarobków !!!
przecie z czegoś trzeba opłacić te parę mln „braci” którzy mają wsio za darmo! :/