Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

80. lat temu rozpoczęła się Akcja „Reinhardt”, Niemcy wymordowali w niej ponad 1,5 mln Żydów. Trwają uroczystości rocznicowe (zdjęcia)

Likwidacją lubelskiego getta i wywożeniem Żydów do obozu zagłady w Bełżcu rozpoczęła się Akcji „Reinhardt”. W celu upamiętnienia tych wydarzeń, w Lublinie wygaszono wszystkie światła w miejscu dawnej dzielnicy żydowskiej, przeszedł też marsz z lampionami.

27 komentarzy

 1. Och które to już pokolenie, czy nie można już zapomnieć i wybaczyć tak jak naszym przyjaciołom.

  • Wybaczyć? Można i trzeba. Zapomnieć? Nigdy.

   • Jasny Gwint !!!

    Lukaszu – zauważ, że słowa: „wybaczam”, czy: „przepraszam”, nie działają tak jak wyłącznik typu ON-OFF (po polsku: WŁĄCZ-WYŁĄCZ)

  • Żeby wybaczyć to trzeba okazać skruchę przez Niemców a nie puste gesty dla publiki. Niemcy się nie zmieniły, wciąż uważają że są panami europy i będą dyktować jak ich bracia ruskie co maja inni robić.

  • A oligarchowie w ciszy i spokoju lądują w Izraelu za kupione w Izraelkich ambasadach paszportach . Cyt. niejakiego Wajsa z wywiadu w TV ” … a kto by nie chciał by z kasą przyjeżdżali … ” . Ot cały Żyd .

 2. Nigdy więcej wojnie !!!

  My współcześni też będziemy pamiętali i kiedyś obchodzili rocznicę akcji c-19 dokonanej zbrodni na ludzkości przez globalistów !!!

 3. Więcej Polaków zginęło i cisza.

  • Jeśli traktujesz polskiego żyda jako Polaka to tak masz rację. Zginęło więcej Polaków. Jeśli uważasz że żyd u nas co żył od dwóch trzech pokoleń jako nie Polaka to nie masz racji.

 4. Na co to wspominać ,jeszcze poczują się urażeni ,lepiej milczeć i udawać ,że rzezi nie było ….

  • Jakiej rzezi? Jesteście gównianymi trollami, którzy chcą poróżnić mój naród . Nic więcej.

 5. ☆☆☆⭐⭐⭐

  Warto wspomnieć, że Niemcy chcąc uczcić to wydarzenie nazwali tak jedną ze swoich sieci sklepów ?

 6. Wszyscy pamiętamy co robili niemcy i ruskie Polakom.

  • Nie zapominaj o tym co zrobili cykliści!

  • Pamiętamy też co robili Polakom dziadkowie obecnych „braci” i „sióstr” z Ukrainy, dlatego myślę, że i ich nie wszyscy tak kochają jakby nasi politycy chcieli.

 7. Rafaela z Izraela

  Widząc te „tłumy” na załączonych fotkach, myślę że zdecydowanie za mało płacili za udział.

 8. Mają kasę i układy to będą 1000 lat płakać jacy to oni poszkodowani . W Berlinie też chodzicie z lampionami i światła tam wam zgaszą ?

 9. By coś czcić należy mieć szacunek z obu stron a nie z jednej strony. Nie słyszałem by w państwie które uważa się za naród wybrany ktoś z pompą czcił mordy na Polakach. My jako naród Polski musimy znać i pamiętać nasza historię bo tyłko w ten sposób będziemy jednością i narodem wbrew zapędom globalistow i imperialnym zapędom ludzi uważających się za cesarzy tego świata. Wystarczy przeczytać ich życiorysy.

 10. nic z tego nie rozumiem

  Upowcom wybaczyliście, a naziolom nie?

Z kraju