Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

12-latka zmarła śmiercią naturalną. Koniec śledztwa w sprawie śmierci mieszkanki Lublina

Śledztwo w sprawie śmierci 12-latki z Lublina, która zmarła na koloniach w Zakopanem zostało umorzone. Nie było też żadnych zaniedbań ze strony rodziców czy też lekarzy. 12-latka należała do Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” imienia Wandy Kaniorowej.

Zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci 12-latki, która w lipcu zmarła w trakcie letnich kolonii w Zakopanem. Jak już informowaliśmy, grupa około 70 kolonistów z Lublina, zatrzymała się w jednym z pensjonatów na Harendzie. Po pierwszej nocy, w poniedziałek rano, opiekunowie zostali zaalarmowani, że 12-latka nie daje oznak życia. Na miejsce wezwany został lekarz, jednak nastolatki nie udało się uratować.

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółowych przyczyn śmierci mieszkanki Lublina. Ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Jej wyniki wykazały jednoznacznie, że w tym przypadku należy wykluczyć działanie czynników zewnętrznych. Powodem zgonu dziewczynki była choroba serca. Potem biegli lekarze mieli za zadanie ustalić, co do niej doprowadziło.

Biegli wykluczyli obecność w organizmie 12 -latki alkoholu czy narkotyków. Ponieważ postępowanie prowadzono pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, sprawdzano również, czy nie było żadnych zaniedbań w leczeniu choroby. Przesłuchano m.in. rodziców 12-latki, opiekunów jak też pracowników pensjonatu. Okazało się jednak, że nikt o problemach z sercem nastolatki nie wiedział. Wszystko dlatego, że choroba rozwinęła się bardzo szybko. W wyniku tego zapadła decyzja o umorzeniu postępowania.

(fot. polsat)

7 komentarzy

  1. I po co to pisać przecież rodzina wie.

  2. Biedna dziewczynina [*]

  3. W sposób naturalny to umiera się w wieku 80 lat a nie 12…

  4. alvaro zasysacz

    moja znajoma miala wade serca w wieku 2 lat i zmarla ,METE co Ty piszesz masz pojecie wogole co pisesz?doksztalc sie najpierw