Zastrzelił z wiatrówki kota sąsiadki

40-53

Radzyńscy policjanci zatrzymali 52-latka, podejrzewanego o zastrzelenie z wiatrówki kota należącego do sąsiadki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt.

 

W niedzielę policjanci z Radzynia Podlaskiego otrzymali od mieszkanki gminy Kąkolewnica zgłoszenie dotyczące zastrzelenia kota. Należące do niej zwierzę śmiertelnie miał postrzelić jej sąsiad.

Policjanci ustalili, że właścicielka kota, która przebywała na swoim podwórku zauważyła jak przestraszone koty biegną w jej stronę, a następnie usłyszała huk wystrzału. Natychmiast udała się w stronę uciekających zwierząt, po czym zauważyła jak jeden z kotów przewraca się i nie rusza.

Obok ogrodzenia znajdował się sąsiad mówiąc, że to nie on zrobił, tylko pies. Kobieta powiadomiła policję, zaś kot trafił do lecznicy weterynaryjnej. Niestety zwierzęcia nie udało się uratować. Kot posiadał ranę postrzałową w lewym boku.

Funkcjonariusze zatrzymali 52-latka i osadzili go w areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za naruszenie ustawy o ochronie zwierząt.

2018-04-16 13:17:32
(fot. pixabay.com)