Z kraju: Zwłoki noworodka w rzece. Prokuratura prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości dziecka (zdjęcia)

135-126390

Trwa ustalanie okoliczności śmierci dziecka, którego zwłoki wyłowiono kilka dni temu z Odry. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli publikuje przedmioty znalezione przy martwym noworodku.

 

Do ujawnienia zwłok doszło 18 czerwca około godziny 19. Wędkujący nad Odrą mieszkaniec Nowej Soli, w nurcie rzeki, około 15 metrów od brzegu, ujawnił dryfujący nurtem rzeki pakunek. Po zaczepieniu pakunku za pomocą haczyka, przyciągnięciu go do brzegu, a następnie otwarciu, w jego wnętrzu ujawnił zwłoki noworodka. Na miejscu przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza realizując pod nadzorem prokuratora czynności procesowe.

Policjanci ustalili, że zwłoki dziecka wraz pępowiną i łożyskiem były owinięte w ręcznik i reklamówkę, następnie zostały włożone do zasuwanej na zamek torby (marki Carmela) stanowiącej najprawdopodobniej element wyposażenia wózka dziecięcego oraz elementy zaczepów z wózka (marki Limak).

W torbie ujawniono również damską bawełnianą koszulkę nocną (rozm. S, marki Dehai), podkoszulek na ramiączkach (z napisem Follow Filippi z emblematem słonia), damskie majtki, podpaski higieniczne, pieluchę tetrową – zabrudzone treścią w kolorze brunatnym.

Niewykluczone jest, że matka dziecka była mieszkanką powiatu nowosolskiego. Zwłoki dziecka dryfowały z głównym nurtem rzeki, nie ustalono jak długo płynęły i w którym miejscu wrzucono je do rzeki, wstępne ustalenia wskazują, że mogło to być od kilku do kilkunastu dni.

Policja i prokuratura prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniach dotyczących tożsamości właścicieli tych przedmiotów o kontakt z prowadzącą postępowanie w tej sprawie Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub też z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. 112.

2018-06-23 09:48:10
(fot. Policja Lubuska)