Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Zwłoki noworodka w rzece. Prokuratura prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości dziecka

Trwa ustalanie okoliczności śmierci dziecka, którego zwłoki wyłowiono kilka dni temu z Odry. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli publikuje przedmioty znalezione przy martwym noworodku.

Do ujawnienia zwłok doszło 18 czerwca około godziny 19. Wędkujący nad Odrą mieszkaniec Nowej Soli, w nurcie rzeki, około 15 metrów od brzegu, ujawnił dryfujący nurtem rzeki pakunek. Po zaczepieniu pakunku za pomocą haczyka, przyciągnięciu go do brzegu, a następnie otwarciu, w jego wnętrzu ujawnił zwłoki noworodka. Na miejscu przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza realizując pod nadzorem prokuratora czynności procesowe.

Policjanci ustalili, że zwłoki dziecka wraz pępowiną i łożyskiem były owinięte w ręcznik i reklamówkę, następnie zostały włożone do zasuwanej na zamek torby (marki Carmela) stanowiącej najprawdopodobniej element wyposażenia wózka dziecięcego oraz elementy zaczepów z wózka (marki Limak).

W torbie ujawniono również damską bawełnianą koszulkę nocną (rozm. S, marki Dehai), podkoszulek na ramiączkach (z napisem Follow Filippi z emblematem słonia), damskie majtki, podpaski higieniczne, pieluchę tetrową – zabrudzone treścią w kolorze brunatnym.

Niewykluczone jest, że matka dziecka była mieszkanką powiatu nowosolskiego. Zwłoki dziecka dryfowały z głównym nurtem rzeki, nie ustalono jak długo płynęły i w którym miejscu wrzucono je do rzeki, wstępne ustalenia wskazują, że mogło to być od kilku do kilkunastu dni.

Policja i prokuratura prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniach dotyczących tożsamości właścicieli tych przedmiotów o kontakt z prowadzącą postępowanie w tej sprawie Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub też z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. 112.

2018-06-23 09:48:10
(fot. Policja Lubuska)

11 komentarzy

 1. tacy bezduszni ludzie, co robią takie rzeczy powinni być wysyłani na sybir. To zwierzęta mają już instynkt samozachowawczy. Nie chcesz dziecka, to po prostu go oddaj, co za skrajna patologia.

  • feminazistki mówią, że mają prawo zabijać dzieci swoje, więc pewnie chodziła na strajki „kobiet” i jej się udzieliło

 2. Q…do czego dochodzi wtym kraju. Matka jeśli mimo dziecko urodziło się martwe powinna zgłosić się do lekarza albo zadzwonić po pogotowie. Jeśli została opuszczona przez rodzinę i ojca dziecka to przecież istnieją instytucje pomocy społecznej. Przecież budżet państwa przeznacza na to pieniądze pochodzące z podatków komentujących w tym serwisie.

  • straszą te kobiety zamiast pomóc powiedzieć że może zostawić dziecko w szpitalu ..że będzie miało tożsamość, (nie jak np w oknie życia- bez) że matce nic za to nie grozi, powinni wyjaśnić co będzie z jej tożsamością wobec dziecka itd…nikogo nic obchodzi, chcą tylko grozić, karać, straszyć sądem, samosądem i piekłem i takie później są tego efekty

 3. To już nie chodzi o aspekt moralny ale całą resztę …przecież to się wyda , i tak wszyscy się dowiedzą a ty kobieto trafisz przed Sąd . W XXI wieku rodzić jak pies bez opieki i do rzeki noworodka wrzucać ? Wszystko lepsze od łatki dzieciobójczyni a jak sytuacja jest ciężka to tym bardziej ktoś by pomógł

 4. Matko co za kobieta niektórzy rodzice starają się bardzo długo o potomstwo i nie mogą miec a tu wyrzucają jak jakieś śmieci. Trzeba było oddać a nie wyrzucic!!!!!!!

 5. trzymanie się ich wyjdzie tylko na dobre

  Wiele kobiet zachodzi w ciążę bo śpi z kim popadnie, bo tak teraz wszyscy robią. Nie mówię, że tak było w tym wypadku, ale bardzo prawdopodobne. Zasady moralne to są bardzo dobre, a nie staroświeckie

 6. szmata a nie matka …

 7. Jakim trzeba być BYDLAKIEM, SKU****NEM, ZWIERZĘCIEM aby wyrzucić dziecko do wody. Trzeba było odszukać Okno Życia i oddać dziecko, na pewno by się znaleźli rodzice którzy by je zaadaptowali. Teraz mam nadzieje że Cie znajdzie Policja i większość swojego życia spędzisz w więzieniu!

 8. Mam nadzieję że za to zapłacą, najczęściej ciężarna nie żyje samotnie więc paragraf jest też na tych co wiedzą i cicho siedzą. Dno moralne.

 9. chcieliście zakazu aborcji to macie …. takich przypadków będzie więcej.